Trzy nowe sygnatury ESP LTD Sammy’ego Dueta, Alana Ashby i Javiera Reyesa

Newsy

Piotr Szarna

Pozostałe artykuły marki ESP
Trzy nowe sygnatury ESP LTD Sammy’ego Dueta, Alana Ashby i Javiera Reyesa

ESP zaprezentowało trzy nowe modele LTD - LTD SD-2, LTD AA-1 i LTD JR-7 sygnowane przez Sammy’ego Dueta z Goatwore, gitarzystę Of Mice & Men Alana Ashbę oraz Javiera Reyesa znanego z Animals As Leaders.

Wszystkie instrumenty powstały w ścisłej współpracy lutników marki z muzykami, posiadają na pokładzie wysokiej klasy osprzęt i pickupy, oraz dostarczane są w komplecie ze sztywnymi futerałami ESP.


LTD JR-7

LTD JR-7 Javiera Reyesa to jedyna 7-strunówka wśród nowych instrumentów. Gitara posiada menzurę 27 cali oraz korpus z jesionu bagiennego zaopatrzony w piękny top z falistego klonu quilt. 5-częściowy gryf (orzech/klon/padauk) przechodzący przez korpus (neck-through-body) ma 24-progową podstrunnicę z hebanu Macassar z perłowymi, podwójnymi paskami markerów przy obu krawędziach. Na bocznej krawędzi wpasowano świecące, luminescencyjne kropki.

Osprzęt obejmuje stały mostek Hipshot, blokowane klucze LTD oraz set sygnowanych humbuckerów Fishman Fishman Javier Reyes Open Core z mini switchem do zmiany voicingu, obsługiwanych 5-pozycyjnym przełącznikiem oraz gałkami głośności i tonów. W komplecie jest twardy futerał ESP.

 

LTD SD-2

LTD SD-2 Sammy’ego Dueta to edycja jego własnego instrumentu ESP z Custom Shopu. Drapieżne rogi i bezkompromisowy kształt idealnie pasują do gitarzysty Goatwhore. Mahoniowy, czarny korpus połączono w konstrukcji neck-through z 3-częściowym mahoniowym gryfem, zaopatrzonym w podstrunnicę z hebanu Macassar o promieniu 350 mm. Nabito tu 24 progi X Jumbo ze stali nierdzewnej a pozycje oznaczono perłowymi markerami w kształcie małych diamentów, wspieranych bocznymi, luminescencyjnymi kropkami na krawędzi.

Na pokładzie zamontowano mostek tremolo Floyd Rose 1000 SE, blokowane klucze oraz pojedynczy, aktywny humbucker Seymour Duncan Blackout. Menzura instrumentu wynosi 24,75”.


LTD AA-1

LTD AA-1 powstał przy współpracy z Alanem Ashbą, filarem zespołu Of Mice & Men. Czarny korpus w stylu Tele wykonano z mahoniu, poobnie jak gryf w konstrukcji neck through. Podstrunnica z hebanu Macassar posiada 24 progi XJ Jescar EVOgold. W osprzecie znajdziemy złote, blokowane klucze i stały mostek TOM.

Za brzmienie odpowiada pojedynczy, aktywny humbucker EMG 81 w złotym, szczotkowanym wykończeniu. Skala to 24,75”.

www.espguitars.com
www.sound-service.eu