ESP wraca z modelem Kirk Hammett KH-3 Spider

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ESP
ESP wraca z modelem Kirk Hammett KH-3 Spider

Trzy dekady od premiery, ESP powraca z jubileuszową edycją modelu Kirk Hammett KH-3 Spider, który ukaże się zarówno z logo ESP jak i LTD.

W 1991 roku Kirk Hammett z Metalliki zwrócił się do ESP z prośbą o nową gitarę z pojedynczym wcięciem, ale z elementami wziętymi w jego modelu KH-2. Nadworny grafik Metalliki, Pushead, zaprojektował grafikę pająka specjalnie dla tego nowego instrumentu. Kirk używał KH-3 w latach '90 podczas tras koncertowych promujących legendarny Czarny Album.

Po spędzeniu wielu lat na wystawie w Rock and Roll Hall of Fame, oryginalny egzemplarz KH-3 został zwrócony do ESP, aby firma mogła oprzeć się na nim podczas opracowywania jubileuszowej edycji. ESP i LTD Kirk Hammett Signature Series 30th Anniversary KH-3 Spider to reedycje oryginalnego modelu KH-3 z kilkoma ulepszeniami. Oprócz konstrukcji neck-thru-body, mostka Floyd Rose, szybkiego, bardzo cienkiego gryfu o profilu U z hebanową podstrunnicą, dodano żłobienia podstrunnicy (scalloped) między progami 17-24. Oba nowe modele są również wyposażone w sygnowane przez Kirka przetworniki EMG BoneBreaker.

"Zawsze podobał mi się komfort gry na gitarze z pojedynczym wcięciem, więc pomyślałem, że wspaniale byłoby dodać do niego Floyd Rose i używane przeze mnie przetworniki. Nie wspominając o zabójczej grafice Pusheada, która została wówczas narysowana specjalnie z myślą o tej gitarze" - mówi Kirk Hammett.

Wykończone na czarno instrumenty posiadają olchowy korpus oraz gryf wykonany z trzech kawałków klonu. Na pokładzie znalazły się 24 progi extra jumbo, markery w kształcie pająków, blokowane siodełko oraz klucze Grover. Parze humbuckerów EMG BoneBreaker towarzyszą dwa potencjometry Volume, pokrętło Tone oraz trójpozycyny przełącznik. Menzura wynosi 24,75", a promień podstrunnicy 350 mm. W komplecie z gitarą oferowany jest również futerał.

ESP KH-3 Spider charakteryzuje się ponadto podstrunnicą z hebanu i mostkiem Floyd Rose Original. Gitarę wyposażono w struny Elixir Nanoweb Super Light (.009/.011/.016/.024/.032/.042), a jej autentyczność potwierdza certyfikat.

LTD KH-3 Spider to podstrunnica z hebanu Macassar, mostek Floyd Rose 1000 oraz struny D'Addario XL120 (.009/.011/.016/.024/.032/.042). Dostępna jest również wersja dla graczy leworęcznych.

https://www.espguitars.com/