Dunlop Cry Baby Junior Wah

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki DUNLOP
Dunlop Cry Baby Junior Wah

Najnowszym pedałem w rodzinie Cry Baby jest Junior Wah zaprojektowany z myślą o łatwym mocowaniu z pedalboardzie.

Dunlop Cry Baby Junior Wah został zaprojektowany we współpracy z firmą Pedaltrain specjalnie do pedalboardów i starannie wykonany, aby uzyskać maksymalną wydajność pracy w połączeniu z najpopularniejszymi pedalboardami na świecie. Zamontowane z przodu gniazda wejściowe, wyjściowe i zasilające pozwalają na ściślejszą konfigurację efektów, zwalniając miejsce po bokach, które normalnie zajmowałyby końce kabli.

Ponadto, zaledwie 8-calowa długość obudowy Cry Baby Junior Wah idealnie pasuje do miejsc poprowadzenia okablowania w takich pedalboardach, jak w szczególności modele z serii Pedaltrain Metro, a także serii Classic, Novo i Terra - dzięki czemu użytkownik otrzymuje ładny i czysty układ przewodów.

W parze z komfortem mocowania w pedalboardzie idzie wszechstronność brzmienia Dunlop Cry Baby Junior Wah. Z boku pedału znajduje się wygodny w użyciu i łatwo dostępny trójpozycyjny przełącznik, który pozwala na wybranie jednego z trzech najpopularniejszych brzmień Cry Baby Wah, obejmujących pełne spektrum częstotliwości. Ustawienie H zapewnia agresywne, nowoczesne brzmienie GCB95 (380 Hz - 2100 Hz), M odpowiada za średniotonowy sound vintage'owych pedałów wah (330 Hz - 1800 Hz), a L brzmienie o ciemnej i bogatej charakterystyce najniższych częstotliwości (270 Hz - 1500 Hz). O statusie on/off pedału informuje biała dioda LED umieszczona na tylnej ściance obudowy.

 

https://www.jimdunlop.com/