Limitowany efekt KHDK Scott Ian SGT D

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki KHDK
Limitowany efekt KHDK Scott Ian SGT D

Firma KHDK wspólnie z gitarzystą Anthrax, Scottem Ianem opracowała limitowany, sygnowany efekt łączący w sobie dwa niezależne obwody.

Scottowi Ianowi zależało na opracowaniu efektu 'wszystko w jednym', typu fly rig, który mógłby wykorzystać zarówno jako symulację brzmienia wzmacniacza jak i po prostu do podłączenia pedału przed przesterowanym wzmacniaczem, aby wpływał on głównie na dynamikę brzmienia, poziom basu i precyzję ataku przy palm-mutingu. A także, aby sekcja boostera efektu "brzmiała jak potwór, nawet w parze w gównianym wzmacniaczem za 50 dolarów."

Scott Ian i Antonin Salva

Opracowany przez głównego inżyniera firmy, Antonina Salvę, KHDK Scott Ian SGT D to stompbox typu 'dwa w jednym' który posiada dwa niezależne obwody - sekcję wzmacniacza i sekcję boostera. Sekcja Boost działa jako korektor sygnału przed przesterowaniem i obejmuje obwód kultowego, podłogowego boostera TC Electronic, który Scott używał we wczesnych latach działalności Anthrax i S.O.D. Obejmuje ona pokrętła TRB (treble), BASS (pre-bass control) i BOOST.

Sekcja Amp to oryginalny obwód opracowany w technologii analogowej w celu emulacji tonów wzmacniacza Scotta, czy też jak chce producent, wzmacniacza należącego do SGT D, a zatem alter ego Scotta z okresu gry w S.O.D. Jego postać została uwiecznione na grafice autorstwa Kurza Danielsa, zdobiącej urządzenie. Kontrola sekcji Amp następuje poprzez: GAIN (ustawia wzmocnienie wstępne), VOL, BASS, MID i TRB.

Obie sekcje są od siebie niezależne i posiadają odrębne footswitche. Można zatem używać efektu KHDK do wzmocnienia innego pedału lub przesterowanego kanału wzmacniacza, albo też aktywować obie sekcje jednocześnie, aby uzyskać pełne brzmienie SGT D. Wisienkę na torcie, czyli czerwoną diodę LED, przedstawia sam Ian aka SGT D: "Najlepsza funkcja tego efektu to końcówka mojego cygara, która zapala się, gdy grasz. Inne efekty mogą się pier...ć". I dodaje bez ogródek: "Zdobądź go, jeśli chcesz przestać srać ludziom do uszu swoim gównianym brzmieniem. Po prostu podłącz tego skurwiela i baw się dobrze." Nic dodać, nic ująć.

KHDK Scott Ian SGT D ujrzał światło dzienne w miniony piątek w nakładzie wynoszącym 250 egzemplarzy i, jak można było oczekiwać, jest już wyprzedany.

 

 

https://www.khdkelectronics.com/

https://www.sound-service.eu/