Znajdź swoją gitarę z FindYourFender

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Znajdź swoją gitarę z FindYourFender

Fender uruchomił interaktywny przewodnik online, który ma na celu pomóc nowym gitarzystom w wyborze instrumentu i dopasowaniu go do swoich potrzeb.

Dziwny, stojący pod znakiem pandemii rok 2020 przyniósł najwyższy poziom sprzedaży instrumentów Fendera w historii marki. W marcu 2020 roku firma zaoferowała trzy miesiące bezpłatnych lekcji gry na gitarze, basie i ukulele za pośrednictwem aplikacji Fender Play (niestety, wciąż niedostępnej w Polsce), co sprawiło, że w ciągu miesiąca baza jej użytkowników wzrosła o 500% do około 930 tysięcy graczy. Teraz, oferując kolejny trzymiesięczny bezpłatny okres użytkowania aplikacji, Fender prezentuje kolejną nowość - FindYourFender.

FindYourFender to interaktywny przewodnik online, który ma na celu pomóc nowym gitarzystom w wyborze instrumentu i dopasowaniu go do swoich potrzeb, stylu gry i zainteresowań muzycznych. "Fender w coraz większym stopniu koncentruje się na pozyskiwaniu nowych graczy, ponieważ to oni w ciągu ostatniej dekady napędzali solidny wzrost sprzedaży gitar i wciąż są przyszłością naszej branży" - mówi Andy Mooney, dyrektor generalny Fender. "Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost liczby nowych gitarzystów wchodzących na rynek w tym roku, z których większość szuka w Internecie informacji związanych z decyzjami zakupowymi, stworzyliśmy narzędzie FindYourFender, aby pomóc nowym muzykom samodzielnie wybrać idealną gitarę, ukulele lub bas."

Trudne pytania "od czego zacząć?" i "jaką gitarę kupić?” od zawsze towarzyszyły nowym gitarzystom. Nowi gracze mogą mieć pomysł na to, jak powinna wyglądać i brzmień ich pierwsza gitara, ale mogą nie znać wszystkich dostępnych opcji, z czego wynikają trudności w idealnym dopasowaniu sprzętu do potrzeb. Zdaniem amerykańskiej firmy, FindYourFender oferuje rozwiązanie tego problemu.

Aplikacja "uczy się" o użytkowniku, poprzez takie informacje jak gatunek muzyki, który zainspirował go do wybrania gitary, preferowane wykończenia i kolory pasujące do jego osobistego stylu, a wreszcie przedział cenowy. FindYourFender oferuje również proste, interaktywne narzędzia, dzięki którym użytkownicy mogą posłuchać brzmień instrumentów i osprzętu Fendera - jednocześnie eliminując żargon techniczny i pozwalając użytkownikom samemu przekonać się, które dźwięki najlepiej współgrają z ich gustem muzycznym. Gdy użytkownik znajdzie swój idealny instrument, zostanie przekierowany na stronę Fender.com, gdzie może zapoznać się ze specyfikacją techniczną i znaleźć najbliższego sprzedawcy produktów marki. FindYourFender bierze również pod uwagę przybliżony budżet nowego gracza - nie tylko na gitarę, bas lub uke, ale także na sprzęt i akcesoria.

"Obecne okoliczności utrudniają nowym entuzjastom gitary zdobycie praktycznego doświadczenia i porady ekspertów, których potrzebują zanim zainwestują w swój pierwszy instrument" - dodaje Evan Jones, szef działu marketingu Fendera. "Dla odniesienia długoterminowego sukcesu przez nowego gracza, ważne jest, aby już od samego początku uzyskał odpowiednie informacje i właściwy instrument. Zbyt często kupowanie gitary może być dla początkujących muzyków przytłaczającym doświadczeniem, ale FindYourFender jest jednym z pierwszych interaktywnych rozwiązań online, które oferują intuicyjne, spersonalizowane rozwiązanie togo problemu."

Przewodnik FindYourFender dostępny jest pod adresem https://findyour.fender.com.

 

https://www.fender.com/