Steffen Kummerer prezentuje customowy model ESP

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ESP
Steffen Kummerer prezentuje customowy model ESP

Lider, gitarzysta i wokalista niemieckiej formacji Obscura pochwalił się nowym modelem ESP przygotowanym dla niego w japońskim Custom Shopie marki.

Steffen Kummerer, po wielu latach współpracy z polską marką Ran Guitars, na przełomie 2017 i 2018 roku dołączył do grona artystów ESP. Wkrótce po podpisaniu stosownych umów, Steffen i lutnicy marki rozpoczęli pracę nad przygotowaniem customowego instrumentu, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania artysty związane z grą technicznego i progresywnego death metalu w szeregach Obscura. W 2018 roku muzyk, podczas trasy zespołu w Japonii muzyk odwiedził tamtejszy Custom Shop ESP, gdzie wraz z Makoto Suzuki i jego zespołem dopracowano wszystkie szczegóły, a po kolejnych 10 miesiącach instrument został wykonany i dostarczony do rąk Kummerera.

Mówi Steffen Kummerer: "Po trzech latach pracy, ESP Guitars przygotowało niezwykły instrument, który perfekcyjnie zaspokaja moje potrzeby zarówno podczas gry na żywo jak i w studio. Trwająca tak długo współpraca ze wspaniałymi ludźmi w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Japonii przełożyła się na wyjątkową gitarę, będącą najlepszym przykładem japońskiego rzemiosła. Makoto Suzuki i jego zespół z ESP Japan dostarczyli mi doskonałą, perfekcyjnie zbudowaną gitarę - najwyższą jakość połączoną z zapierającym dech w piersiach designem. Dodatkowo wyfrezowany gryf z progami scalloped, dostosowane do moich potrzeb wcięcie i połączenie korpusu z gryfem oraz inne niestandardowe rozwiązania maksymalnie poprawiły wrażenia z gry".

Kształt customowego instrumentu Steffena Kummerera wzorowany jest na modelu Hondo H-1 - pierwszym oryginalnym designie tej marki, który ujrzał światło dzienne w 1983 roku i powiela kształt znany z gitar firmy Ran przygotowanych dla artysty. Poprzednie modele niemieckiego gitarzysty posiadały mahoniowe korpusy, których właściwości brzmieniowe, zdaniem Kummerera, nie do końca odpowiadały stylistyce Obscury. Tym razem więc muzyk zdecydował się na top z klonu płomienistego. Obecna w poniższym filmie wzmianka o olchowym gryfie wydaje się przejęzyczeniem (z powodu zbyt dużej miękkości tego drewna, może chodziło o olchowy korpus, przy zachowaniu klonowego gryfu?). W celu podniesienia wygody i płynności gry, co było jednym z kluczowych elementów budowy instrumentu, dopracowano połączenie gryfu z korpusem, wcięcie korpusu oraz lekko odchudzono profil gryfu.

Do budowy podstrunnicy ozdobionej inkrustacją z logo zespołu i wyposażonej w 24 progi, posłużył heban, a kolejną nowością są wyfrezowania podstrunnicy (scalloped frets) zastosowane od 13 progu. Gitarę wyposażono w przetworniki ulubionej marki Kummerera, EMG, choć tym razem charakteryzują się one nieco mniejszą mocą wyjściową.

 

Najnowszy instrument będzie można usłyszeń na zapowiadanej nowej płycie Obscury. "Nie mogę się już doczekać nagrań nowego albumu Obscury, które rozpoczną się pod koniec roku i rozpoczęcia prób z myślą o nadchodzących trasach koncertowych i festiwalach. Wraz z Christianem Münznerem, Jeroenem Paulem Thesselingiem i Davidem Diepoldem rozpoczęliśmy nowy rozdział zespołu i cieszymy się, że będziemy mogli wydać naszą muzykę za pośrednictwem nowego partnera, wytwórni Nuclear Blast."

https://www.espguitars.com/
https://www.realmofobscura.com/