KHDK Unicorn Blood II - Octave Fuzz w kosmosie

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki KHDK
KHDK Unicorn Blood II - Octave Fuzz w kosmosie

Firma KHDK zaprezentowała drugą odsłonę limitowanego efektu typu Octave Fuzz. Podobnie jak jego poprzednik z 2018 roku, Unicorn Blood II będzie dostępny w ściśle limitowanym nakładzie.

Nieprzypadkowo premiera efektu, który ma za zadanie "celebrować twórczą wolność", została wyznaczona na 20 kwietnia (4/20), czyli w Dzień marihuany. Tym razem dzielny, tytułowy jednorożec, wybrał się w międzygalaktyczną podróż - co możemy zobaczyć na zdobiącej kostkę zmienionej grafice, którą zaprojektował Benjamin Ezra. Według zapowiedzi, Unicorn Blood II to jeszcze więcej gainu i fuzza w fuzzie i nieco mniej tłuste brzmienie, z zachowaniem wszechstronności charakteryzującej jego pierwszą odsłonę.

KHDK Unicorn Blood II jest wyjątkowo wszechstronnym fuzzem z 'sercem retro', który przenosi niezapomniane vintage'owe brzmienie z lat '60 i '70 wprost w 2020 rok dzięki takim funkcjom jak True Bypass, Octatone oraz dodatkowe, poprawione regulatory korekcji. W nowej wersji efektu zastosowano również oddzielne tranzystory oraz diody germanowe. 

"Brzmi lepiej niż kiedykolwiek wcześniej" - mówi Brent Hinds z Mastodon, który ponownie miał okazję sprawdzić - tym razem z Mattem Pike z High on Fire - jak nowe urządzenie radzi sobie w akcji.

 

Niezmienny pozostał układ kontroli efektu. KHDK Unicorn Blood II został wyposażony w regulatory Volume, Treble (podnosi lub przycina wysokie tony), Bass (podnosi lub przycina niskie tony), Octatone i Fuzz. Gałka Octatone, regulująca obwód Octave, emuluje pokrętło Tone w gitarze w celu usunięcia niepożądanych piskliwych wysokich tonów będących problemem wielu gitarzystów. Funkcja Octave włączana jest właściwym przyciskiem w prawym dolnym rogu efektu i najlepiej współpracuje z pickupem gryfowym przy skręconej w dół gałce Tone w gitarze.

Stompbox posiada również przełączniki Fat, Boost i Sludge. Pierwszy z nich odpowiada za korekcję regulatorów Bass i Treble, dając bardziej tłuste brzmienie - zgodnie z zapowiedziami, w nowej wersji efektu jest on głośniejszy i mniej skompresowany. Boost dodaje mocy do barwy przesterowanej, unikalny Sludge dodaje jeszcze więcej masywnego dołu.

Tym razem efekt będzie limitowany do 420 egzemplarzy, składanych ręcznie w custom shopie marki KHDK. Tak jak starszy brat, także Unicorn Blood II powstał we współpracy z marką kawy Dark Matter Coffee. Pierwszych 250 egzemplarzy fuzza będzie wysyłanych w pakiecie 'Space Blood' obejmujących również paczkę kawy Unicorn Blood espresso blend. Cena efekty w sklepie KHDK wynosi 229,99 $.  

https://www.khdkelectronics.com