LTD NS-6 - nowa sygnatura Nergala z Behemoth

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki LTD
LTD NS-6 - nowa sygnatura Nergala z Behemoth

Zaledwie dwa lata po premierze sygnowanego modelu LTD Nergal-6, lider Behemoth może pochwalić się kolejnym - LTD NS-6.

Zaprezentowany w 2018 roku LTD Nergal-6 oparty był na 'les paulowej' konstrukcji ESP Eclipse, co było odejściem od wcześniej faworyzowanego kształu V pierwszej sygnatury LTD HEX-7. Wokalista i gitarzysta Behemoth tłumaczył to chęcią powrotu do bardziej klasycznego designu i uproszczenia instrumentu, co miało lepiej odzwierciedlać najnowszą odsłonę muzyki zespołu.

Najnowszy sygnowany model LTD NS-6 przynosi kolejny kształt, oparty na projekcie ESP Stream, choć wciąż utrzymany w surowej stylistyce i wykończeniu Black Satin z czarnym hardware. Zbieżnych jest również wiele elementów specyfikacji, w tym m.in. przetworniki. Nową gitarę w akcji mogli już zobaczyć fani podczas trwającej właśnie europejskiej trasy u boku Slipknot.

LTD NS-6 posiada mahoniowy korpus oraz wklejany gryf wykonany z trzech kawałków klonu o profilu Thin U. Na podstrunnicy z hebanu Macassar umieszczono 24 progi extra jumbo oraz tylko jeden marker - inkrustację Behemoth Triumviratus przy 12 progu. Grę na koncertach ułatwiają świecące w ciemnościach boczne znaczniki pozycji. Promień podstrunnicy wynosi 350 mm, a menzura 25,5".

Instrument - podobnie jak w LTD Nergal-6 - oferuje parę humbuckerów Fishman Fluence Modern (Alnico przy gryfie i ceramiczny przy mostku), a wraz z nią dodatkowe opcje brzmieniowe poprzez przełączanie między trybem 'Modern Active' a 'Modern Passive Attack'. Przełącznik push-pull ukryty jest w pokrętle Tone, a na aktywną elektronikę składają się ponadto pojedynczy potencjometr Volume oraz przełącznik przystawek.

Pozostałe elementy wyposażenia to blokowane klucze LTD, mostek Tonepros Locking tune-o-matic ze strunociągiem oraz odlewane siodełko główki o szerokości 42 mm. Gitara oferowana jest z fabrycznym kompletem strun D'Addario XL110 oraz futerałem.

https://www.espguitars.com