ESP: nowe sygnatury LTD i seria '87

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ESP
ESP: nowe sygnatury LTD i seria '87

Poznaliśmy już trzecia porcję nowości ESP Guitars, które zobaczymy w ofercie firmy w 2020 roku. Wśród nich znalazła się nowa seria '87, a także modele sygnowane, w tym nowa sygnatura Nergala z Behemoth.

LTD ’87 Series

Marka ESP świętuje w 2020 roku 45 lecie powstania. Firma zaczynała w 1975 roku jako mały sklep w Tokio zajmujący się naprawami sprzętu. Marka stała się szerzej rozpoznawalna w połowie lat '80 kiedy zwróciło na nią uwagę wielu gitarzystów z całego świata. Nowe modele z serii '87 są wiernym odzwierciedleniem pierwszego pełnego setu instrumentów ESP.

Już na pierwszy rzut oka łatwo zauważyć, że model Eclipse był pierwotnie utrzymany w zupełnie innym stylu niż znany obecnie, nawiązujący do Les Paula design z pojedynczym wcięciem. LTD Eclipse '87, tak jak oryginał, oparty jest na kształcie korpusu Telecaster Archtop i będzie dostępny w dwóch wersjach, każda w dwóch opcjach kolorystycznych do wyboru.

LTD Eclipse ’87 wyposażony jest w tremolo Floyd Rose i dostępny w wykończeniu Black i Pearl White. Możliwe kolory Eclipse ’87 NT to Turquoise i Pearl White, a gitara posiada mostek tune-o-matic TonePros ze strunociągiem. Obydwa modele charakteryzują się konstrukcją neck-thru-body oraz zestawem przetworników Seymour Duncan ’59 (gryf) i JB (mostek) z odsłoniętymi nabiegunnikami i opcją push-pull do rozłączania cewek.

LTD Eclipse '87 Black

LTD Eclipse '87 Pearl White

LTD Eclipse ’87 NT Turquoise

LTD Eclipse ’87 NT Pearl White

M-1 Custom ’87 jest oparty na legendarnym, oryginalnym modelu ESP M-1 i oferuje konstrukcję neck-thru body z ultra cienkim gryfem o profilu U, wykonanym z trzech kawałków klonu. Gitara uzbrojona jest w mostek Floyd Rose 1000 (instalowany bez wgłębienia w korpusie) i pojedynczy pickup Seymour Duncan Distortion TB-6 z opcją push-pull rozłączającą cewki i przełącznikiem boostera EMG PA-2. Dostępne kolory: Black, Dark Metallic Blue i Candy Apple Red.

Oparty na oryginalnym kształcie korpusu ESP Mirage, nowy LTD Mirage Deluxe '87 to shredderska maszyna z olchowym korpusem i przykręcanym ultra cienkim gryfem o profilu U, wykonanym z trzech kawałków klonu. Na pokładzie znajdziemy mostek Floyd Rose 1000 oraz parę przetworników Seymour Duncan Distortion TB-6 (odsłoniętymi nabiegunnikami i opcją push-pull do rozłączania cewek) przy mostku i singlem Seymour Duncan Hot Rail przy gryfie. Wykończenia: Pearl Pink i Turquoise.

Rok 1987 przyniósł również szerszą rozpoznawalność ESP, jako producenta basów, o czym ma przypominać nowy model LTD Surveyor ’87. Instrument posiada klasyczną konstrukcję z przykręcanym gryfem i menzurą wynoszącą 34". Na wyposażenie składa się m.in. mostek Gotoh 201-B4 oraz set pickupów Seymour Duncan Vintage P/ Vintage Jazz. Opcje kolorystyczne to: Black i Pearl White.

Nowe i udoskonalone modele sygnowane

Dwa lata po premierze sygnowanego modelu LTD Nergal-6, lider Behemoth doczekał się kolejnego - LTD NS-6, w wykończeniu Black Satin. Tym razem wykorzystuje on kształt korpusu ESP Stream i oferuje parę humbuckerów Fishman Fluence Modern, a wraz z nią dodatkowe opcje brzmieniowe poprzez przełączanie między trybem 'Modern Active' a 'Modern Passive Attack'. NS-6 charakteryzuje się menzurą 25,5", mahoniowym korpusem, trzyczęściowym, wklejanym gryfem oraz podstrunnicą z hebanu Macassar z inkrustacją Behemoth Triumviratus i święcącymi w ciemnościach bocznymi markerami.

Do oferty firmy wraca sygnowany model Alexa Wade z formacji Whitechapel. LTD AW-7 Baritone to siedmiostrunowa gitara o menzurze 27" i korpusem z jesionu bagiennego w wykończeniu Open Grain Black Satin. Instrument posiada również pięcioczęściowy gryf wykonany z drewna klonu, orzecha i paduk, podstrunnicę z hebanu Macassar z progami ze stali nierdzewnej, pickupy DiMarzio D-Activator 7 oraz mostek Hipshot i blokowane klucze LTD.

Nowościami może pochwalić się również Javier Reyes (Animals As Leaders). Nowy LTD JR-208 to ośmiostrunowa gitara barytonowa o menzurze 27", mahoniowym korpusie i przykręcanym, klonowym gryfie, a także pickupami ESP Designed LH-308N i LH-308B oraz mostkiem LTD ze strunami przechodzącymi przez korpus. Jej wykończenie to Pelham Blue ze złotym osprzętem. Model LTD JR-608 w konstrukcji neck-thru-body został udoskonalony poprzez zestaw nowych przetworników Fishman Javier Reyes Open Core Signature wraz z mini przełącznikiem do wyboru voicingu.

LTD JR-208 Pelham Blue

LTD JR-608 Faded Blue Sunburst

Nie mogło zabraknąć również kolejnych zabawek opatrzonych nazwiskiem Stephena Carpentera z Deftones, tym razem w postaci dwóch udoskonalonych instrumentów. LTD SC-20 celebruje 20 rocznicę pierwszego sygnowanego przez Carpentera modelu ESP i dostępny jest w wykończeniu Sonic Blue. Najnowsza wersja jego modelu LTD SC-607 Baritone będzie teraz dostępna w wykończeniu Purple Satin.

LTD SC-20 Sonic Blue

LTD SC-607 Baritone Purple Satin

LTD SH-207 to bardziej ekonomiczne rozwiązanie dla fanów Korn chcących posiadać własną sygnaturę Briana “Heada” Welcha. Siedmiostrunowy instrument w wykończeniu See Thru Purple posiada przykręcany, wygodny i szybki gryf o profilu U wykonany z trzech kawałków klonu i napędzany jest parą pickupów ESP Designed LH-307.

Nowe modele LTD Deluxe

Zapowiedziany przy okazji pierwszej odsłony nowości LTD na 2020 rok powrót modelu Phoenix spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, tymczasem miłośnicy tego kształtu otrzymają jeszcze jedną wersję do wyboru - Phoenix Black Metal, oczywiście zgodną z estetyką serii Black Metal - w wykończeniu Black Satin, czarnym hardware i komponentami, a także podstrunnicą z hebanu Macassar z fluorescencyjnymi bocznymi markerami oraz czarnym logo LTD na główce i pojedynczym przetwornikiem. Tym razem zastosowano humbuckera Fishman Fluence Modern z opcją push-pull pozwalająca na wybór voicingu. Gitara cechuje się konstrukcją neck-thru-body: trzyczęściowym klonowym gryfem i mahoniowymi bokami korpusu.

Nowy LTD Deluxe EC-1000 w wykończeniu Black Natural Burst dostępny jest również w wersji Blue Natural Fade. Instrument posiada efektowny top z topoli węzełkowej, mahoniowy korpus i gryf (z trzech kawałków drewna) oraz podstrunnicę z hebanu Macassar. Za brzmienie odpowiada para pasywnych pickupów Seymour Duncan Sentient (gryf) i Pegasus (mostek).

Nowy, siedmiostrunowy LTD Deluxe M-1007 charakteryzuje się konstrukcją z gryfem przechodzącym przez całą długość korpusu a także parą humbuckerów Fishman Fluence Modern (z magnesem Alnico w pozycji gryfowej i ceramicznym w położeniu przy mostku) z opcją push-pull do kontroli dodatkowych opcji brzmieniowych. Wykończenie: See Thru Black Sunburst Satin.

Już sama nazwa nowego LTD Deluxe Viper-1000 EverTune wskazuje na wykorzystany w nim mostek - po raz pierwszy w modelu Viper. Do tego para pasywnych pickupów Seymour Duncan Sentient (gryf) i Pegasus (mostek) oraz klucze Grover. Wykończenie: See Thru Black Cherry Satin.

https://www.espguitars.com/