ESP Guitars: kolejne nowości LTD na 2020 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ESP
ESP Guitars: kolejne nowości LTD na 2020 rok

Firma ESP Guitars zaprezentowała drugą porcję nowości w linii LTD, którą zobaczymy w jej ofercie w 2020 roku.

Nowe modele basów

Seria F, której modele są często wybierane przez basistów parających się najcięższymi stylami muzycznymi, wzbogaciła się - na prośbę użytkowników marki - o dwa nowe basy w wersji Deluxe - F-1004 i pięciostrunowy F-1005. Nowe modele nie tylko świetnie się prezentują z topami z klonu płomienistego oraz wykończeniem See Thru Black, obejmującym również tylną część gryfu, ale są także pierwszymi oferowanymi z aktywną elektroniką Fishmana. Innowacyjne pickupy Fishman Fluence Bass Soapbar oferują szerokie możliwości brzmieniowe dzięki opcji rozłączana cewek (pokrętło volume z funkcją push-pull), a także kontrolę Balance, dwupasmową korekcję i trzypozycyjny mini przełącznik do wyboru voicingu (voice 1, voice 2 (mid cut) i voice 2 (mid flat)). Obydwa basy wykonane w konstrukcji neck-thru-body posiadają 24 progi ze stali nierdzewnej oraz podstrunnice z hebanu Macassar.

LTD F-1004 See Thru Black

LTD F-1005 See Thru Black

Seria F wzbogaciła się także o modele F-204 i pięciostrunowy F-205 oferowane w wykończeniu Black Satin, które przeznaczone są dla basistów dysponujących mniejszym budżetem, ale pragnących instrumentu wysokiej klasy. Basy posiadają mahoniowe korpusy i przykręcane gryfy z pięciu kawałków drewna klonu i jatoby. Zastosowano przetworniki ESP Designed SB-4 i SB-5 z trzypasmową, aktywną korekcją.

LTD F-204 Black Satin

LTD F-205 Black Satin

Wzbogacono również serię D o trzy nowe modele cztero (LTD D-4), pięcio (D-5) i sześciostrunowe (D-6) z topolowymi topami z dużą ilością sęków (poplar burl), w wykończeniu Black Natural Burst Satin. Basy cechują się konstrukcją neck-thru-body z siedmioczęściowymi gryfami (klon/jatoba) i mahoniowym korpusem. Do tego pickupy ESP Designed SB-4, SB-5 i SB-6 z trzypasmową, aktywną korekcją.

LTD D-4 Black Natural Burst Satin

LTD D-5 Black Natural Burst Satin

LTD D-6 Black Natural Burst Satin

Pojawią się również nowe modele w serii TL, które będą wyposażone w mahoniowy, komorowany korpus i gryf, świerkowy top oraz podstrunnicę z przypiekanego drewna jatoba. Modele TL-4 i TL-5 w wykończeniu Natural Gloss wyposażono w siodełko Graphtech Nubone XB oraz pickup Fishman Sonicore z preampem TL-3 i pokładowym tunerem.

LTD TL-4 Natural Gloss

LTD TL-5 Natural Gloss

Nowe modele LTD Deluxe “1000 Series”

Seria SN powiększyła się o model SN-1000HT w kolorze Purple Blast oraz SN-1000FR w wersji Black Blast - obydwa wykończone metodą piaskowania. Gitary posiadają korpusy z jesionu bagiennego oraz gryfy i podstrunnice z przypiekanego klonu. Podstrunnicę wyposażono w wyfrezowania od 17 progu oraz progi ze stali nierdzewnej.

LTD SN-1000HT Purple Blast uzbrojono w pickupy Seymour Duncan Sentient/Pegasus z opcją rozłączania cewek oraz mostek Hipshot.

LTD SN-1000FR Black Blast wyposażono w pickupy w konfiguracji HSS z humbuckerem Seymour Duncan Pegasus przy mostku i dwoma singlami Seymour Duncan Hot Strat przy gryfie i w pozycji środkowej. Do tego mostek Floyd Rose 1000SE ze śrubami ze stali nierdzewnej.

W tym roku ESP powiększył serię Xtone o pierwsze modele Deluxe. W przyszłym roku światło dzienne ujrzą kolejne dwa wykończenia w tej wersji - PS-1000 Blue Sparkle i PS-1000 Vintage Black. Gitary posiadają korpusy semi-hollow, 3 częściowe klonowe gryfy, podstrunnice z hebanu Macassar, parę przetworników single-coil Seymour Duncan Phat Cat oraz blokowane mostki TonePros TOM.

LTD PS-1000 Blue Sparkle

LTD PS-1000 Vintage Black

Linię LTD Deluxe powiększy także model M-1000 w kolorze Purple Natural Burst. Gitara w konstrukcji neck-thru-body posiada olchowy korpus z topem z topoli z dużą ilością sęków (poplar burl), gryf z trzech kawałków klonu oraz podstrunnicę hebanu Macassar. Z myślą o komforcie i szybkości super cienki gryf o profilu U został satynowo wykończony. Na wyposażeniu znajdziemy zestaw przetworników EMG 57TW/66TW z pokrętłami Volume i Tone wyposażonymi w opcje push-pull do rozłączenie cewek każdego pickupa.

LTD M-1000 Purple Natural Burst

Nowe modele LTD 200 Series

Nie zabrakło również nowości w budżetowej linii LTD 200 Series.

LTD EC-256 Vintage Natural to mahoniowy korpus z topem z klonu płomienistego, wklejany, mahoniowy gryf oraz podstrunnica z przypiekanego drewna jatoba. Do tego humbuckery ESP Designed LH-150 z możliwością rozłączania cewek.

LTD F-200 w wykończeniu Black Satin to mahoniowy korpus, przykręcany, trzyczęściowy klonowy gryf oraz podstrunnica z przypiekanego drewna jatoba. Ponadto mostek tremolo Floyd Rose FR oraz zestaw pickupów ESP Designed LH-301 z opcją rozłączania cewek.

LTD H-200 See Thru Purple posiada mahoniowy korpus, top z klonu płomienistego oraz wklejany gryf. Osprzęt to mostek LTD ze strunami przechodzącymi przez korpus oraz humbuckery ESP Designed LH-150 z możliwością rozłączania cewek.

https://www.espguitars.com/