ESP Guitars: pierwsze nowości LTD na 2020 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ESP
ESP Guitars: pierwsze nowości LTD na 2020 rok

Firma ESP Guitars zaprezentowała pierwszą porcję nowości w linii LTD, którą zobaczymy w jej ofercie w 2020 roku.

LTD Phoenix

W związku z licznymi prośbami fanów, do oferty marki powrócił model Phoenix, który będzie dostępny w dwóch wersjach LTD Deluxe. Instrumenty w konstrukcji neck-thru-body posiadają trzyczęściowy mahoniowy gryf i mahoniowe skrzydła korpusu, podstrunnicę z hebanu Macassar oraz złoty osprzęt - mostek TonePros TOM ze strunociągiem i blokowane klucze LTD.

LTD Phoenix-1000 See Thru Black Cherry wyposażono w parę aktywnych dwutonowych humbuckerów Fishman Fluence Modern (Alnico przy gryfie i ceramiczny przy mostku) oraz opcją push-pull, uaktywniającą drugi voicing.

LTD Phoenix-1000 Vintage White to zestaw pasywnych przetworników: Seymour Duncan Phat Cat single-coil przy gryfie i mostkowy humbucker Seymour Duncan Custom z opcją rozłączania cewek.

Nowości w serii Black Metal

Zaprezentowana po raz pierwszy seria Black Metal szybko stała się jednym ze sprzedażowych hitów marki. W przyszłym roku dołączą do niej dwa modele typu M - LTD M-HT Black Metal i siedmiostrunowy LTD M-7HT Baritone Black Metal. W przeciwieństwie do istniejącego już modelu M z mostkiem tremolo, tym razem są to wersje wyposażone w mostek hardtail - Hipshot ze strunami przechodzącymi przez korpus. Ponadto na pokładzie znajdziemy m.in. podstrunnicę z hebanu Macassar z fluorescencyjnymi bocznymi markerami oraz pojedynczy, pasywny przetwornik Seymour Duncan Blackened Black Winter z opcją push-pull rozłączającą cewki ukrytą w pokrętle Volume.

LTD M-HT Black Metal

LTD M-7HT Baritone Black Metal

Nowe modele z serii M

Poza modelami z serii Black Metal, dostępne będą również nowe gitary LTD Deluxe “1000 Series” w kształcie M - LTD M-1000HT i siedmiostruniowy LTD M-1007HT. Obydwa instrumenty w konstrukcji neck-thru-body zwracają uwagę topem z mocno sękowanej topoli (poplar burl) w wykończeniu Black Natural Fade. Gitary posiadają olchowy korpus i cienki gryf z trzech kawałków klonu, a także parę aktywnych dwutonowych humbuckerów Fishman Fluence Modern (Alnico przy gryfie i ceramiczny przy mostku) z opcją push-pull, uaktywniającą drugi voicing i mostek Hipshot ze strunami przechodzącymi przez korpus.

LTD M-1000HT

LTD M-1007HT

Nowe modele LTD Deluxe EC-1000

LTD EC-1000 Blue Natural Fade to mahoniowy korpus z topem z sękowanej topoli, trzyczęściowy mahoniowy gryf oraz podstrunnica z hebanu Macassar. Do tego pasywne przetworniki Seymour Duncan Sentient (gryf) i Pegasus (mostek).

LTD EC-1000T Black Natural Burst mają komorowany, mahoniowy korpus z topem z klonu płomienistego oraz zestaw pickupów Sentient/Pegasus i mostek TonePros TOM.

LTD EC-1000 Violet Andromeda. Instrument w tym wykończeniu pojawia się po raz pierwszy w serii LTD EC i uzbrojony jest w zestaw humbuckerów Fishman Fluence Modern (Alnico przy gryfie i ceramiczny przy mostku) z opcją push-pull, uaktywniającą drugi voicing

Nowe modele LTD Deluxe H i H3

LTD H-1001FR będzie dostępny z topem z sękowanej topoli w wykończeniu Black Natural Burst i mocowaną bezpośrednio do korpusu parą przetworników Seymour Duncan Sentient (gryf) i Pegasus (mostek), a także mostkiem Floyd Rose 1000SE i kluczami Grover.

LTD H-1001 posiada mocno wzorzysty klonowy top w wykończeniu See Thru Black, znaną już parę pickupów Sentient/Pegasus oraz mostek Hipshot ze strunami przechodzącymi przez korpus.

LTD H3-1000 to top z klonu płomienistego w wykończeniu Black Turquoise Burst, przetworniki Seymour Duncan Sentient (gryf) i Pegasus (mostek) z opcją push-pull rozłączającą cewki i mostek TonePros TOM.

LTD H3-1000FR charakteryzuje się topem z klonu płomienistego w wykończeniu See Thru Black Sunburst oraz mostkiem Floyd Rose 1000SE.

Nowe modele LTD Deluxe Viper-1000

Do oferty LTD wraca Viper w wersji “1000 Series” w dwóch wersjach kolorystycznych topu z klonu wzorzystego: See Thru Purple Sunburst i Tiger Eye Sunburst. Instrumenty posiadają mahoniowy korpus, przetworniki Seymour Duncan Sentient (gryf) i Pegasus (mostek) z opcją push-pull rozłączającą cewki, mostek TonePros TOM i blokowane klucze LTD.

LTD Viper-1000 See Thru Purple Sunburst

LTD Viper-1000 Tiger Eye Sunburst

https://www.espguitars.com/