ESP Stef Baritone-7 1 Hum

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ESP
ESP Stef Baritone-7 1 Hum

Firma ESP zaprezentowała customową wersję tegorocznej sygnatury gitarzysty Deftones, Stephena Carpentera.

Stephen Carpenter może pochwalić się już całkiem sporą kolekcją sygnowanych gitar opatrzonych logo ESP lub LTD. W styczniu katalog ten powiększył się o kolejny model - zaprezentowany po raz pierwszy na targach NAMM 2019, LTD SC-607B1H. Jest to siedmiostrunowy instrument o barytonowej skali wynoszącej 27", w wykończeniu Purple Satin.

Teraz gitara ta występuje również w wersji z Cutom Shopu, jako ESP Stef Baritone-7 1 Hum. Model dostępny jest w tym samym kolorze - Purple Satin i z czarnym hardware. Siedmiostrunowy barytonowy instrument o menzurze 27" został wykonany w konstrukcji neck-thru-body, jednak w przeciwieństwie do mahoniowej wersji LTD, tym razem do budowy korpusu użyto drewna olchy. Gryf o profilu Thin U wykonano z trzech kawałków klonu, a podstrunnicę z hebanu. Nabito na niej 24 progi extra jumbo. Promień podstrunnicy wynosi 305 mm, a szerokość siodełka 47 mm.

Modele różnią się również wyposażeniem. Na pokładzie gitary znajdziemy grafitowe siodełko, blokowane klucze Sperzel oraz mostek Tonepros Locking TOM ze strunami przechodzącymi przez korpus. Podobnie jak w wersji LTD, za brzmienie odpowiada pojedynczy, aktywny humbucker Fishman Fluence SRC Signature, którego pracę regulują potencjometry Tone i Volume. Pokrętło głośności typu push-pull, kryje w sobie możliwość przełączenia między trybami 'Modern Active' a 'Modern Passive Attack'. ESP Stef Baritone-7 1 Hum oferowany jest ze strunami Elixir Nanoweb Super Light (.009/.011/.016/.024/.032/.042/.056) oraz twardym futerałem.

https://www.espguitars.com