KHDK Paranormal sygnowany przez Gary'ego Holta

Newsy
Pozostałe artykuły marki KHDK
KHDK Paranormal sygnowany przez Gary'ego Holta

Firma KHDK Electronics zaprezentowała efekt Paranormal zaprojektowany we współpracy z gitarzystą Exodus i Slayer, Garym Holtem.

KHDK Paranormal jest połączeniem korektora parametrycznego, mającego zapewnić opcje korekcji dostępne dotychczas jedynie w sprzęcie studyjnym oraz obwodu overdrive. Efekt został zaprojektowany przez głównego inżyniera marki Antonina Salvę w ścisłej współpracy z Garym Holtem. Praca nad urządzeniem trwała blisko dwa lata, a punktem wyjścia dla Paranormal była opracowana przez Holta recepta na własne mocarne brzmienie - pedał overdrive plus scustomizowany, studyjny korektor parametryczny wpięty przed wzmacniaczem. Teraz zostały one połączone w jednym stompboxie.

Za oprawę graficzną efektu odpowiada Dan Kurz, dla którego inspiracją było zamiłowanie gitarzysty Exodus i Slayer do kotów. Paranormal trafił oczywiście do koncertowego rigu Holta w ramach ostatniej trasy kończącego działalność sceniczną Slayera.

"Kiedy usłyszycie, co potrafi ten efekt wpięty do głowy Marshalla, narobicie w spodnie - mówi dosadnie Gary Holt - To brzmienie, którego szukałem przez ponad 20 lat."

Na pokładzie KHDK Paranormal umieszczono regulacje Bass, Tone, Freq, Drive, Bandwidth, Volume i Mid. Ponadto efekt posiada przełącznik nożny Bypass oraz dodatkową, ukrytą regulację Trimmer, która pozwala na dołożenie więcej gainu i kompresji niż przewidują ustawienia fabryczne, albo też obniżenie tych ustawień, dzięki czemu można uzyskać czystsze brzmienie z większą ilością headroomu.

KHDK Paranormal jest limitowany do 250 egzemplarzy i trafi do sprzedaży z końcem marca. Można już składać zamówienia w przedsprzedaży na Reverb. Cena wynosi około 1000 PLN.

 

https://www.khdkelectronics.com