LTD Deluxe Series - nowości na 2019 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki LTD
LTD Deluxe Series - nowości na 2019 rok

O nowe modele gitar w ofercie firmy ESP wzbogaci się w 2019 roku jedna z najpopularniejszych i najlepiej się sprzedających linii gitar marki - LTD Deluxe “1000 Series”.

Po raz pierwszy linię LTD Deluxe zasilą gitary o kształcie korpusu Arrow - wraz z modelem Arrow-1000, który będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Snow White i Violet Andromeda. Instrumenty posiadają mahoniowe korpusy w konstrukcji neck-thru-body, gryfy z trzech kawałków klonu oraz podstrunnice z hebanu Makassar. Na osprzęt składają się m.in. klucze Grover, mostek Floyd Rose SE z wkrętami ze stali nierdzewnej oraz zestaw pickupów EMG 85/EMG 81.

LTD Arrow-1000 Snow White

LTD Arrow-1000 Violet Andromeda

Debiutująca podczas ostatnich zimowych targów NAMM 2018 seria LTD Black Metal obejmująca pierwotnie trzy kształty korpusu zostanie rozszerzona wraz z modelem Arrow Black Metal oczywiście w jedynym słusznym dla serii wykończeniu - Black Satin oraz z czarnym hardware. Zamiast zastosowanych wcześniej pickupów Seymour Duncan Blackened Black Winter tym razem na pokładzie znajdzie się humbucker EMG 81 z czarnym logo oraz killswitchem EMG TKO.

LTD Arrow Black Metal Black Satin

Drugim nowym modelem z serii LTD Black Metal będzie barytonowa wersja Vipera - Viper-7B Black Metal - o menzurze 27". Tak jak w standardowym egzemplarzu, na wyposażeniu gitary znajdzie się m.in. mostek Tonepros TOM ze strunociągiem sztabkowym oraz pojedynczy humbucker Seymour Duncan Blackened Black Winter regulowany pojedynczym potencjometrem głośności.

LTD Viper-7B Black Metal Black Satin

Nowości nie ominęły również najpopularniejszej serii z linii LTD Deluxe - EC series. Nowy LTD EC-1001T/CTM dostępny będzie w wykończeniu Silver Sunburst Satin oraz Snow White. Model posiada mahoniowy korpus z komorami mającymi za zadanie zmniejszyć jego wagę, zwieńczony klonowym topem oraz wklejany gryf. Na uwagę zasługują przetworniki 'Twin' - EMG 66-TW/EMG 57-TW, które są oferowane po raz pierwszy w seryjnie produkowanym modelu LTD i pozwalają, dzięki gałkom typu push-pull na rozłączanie cewek w pickupie gryfowym i mostkowym.

LTD EC-1001T/CTM Silver Sunburst Satin

LTD EC-1001T/CTM Snow White

Kolejną nowością jest LTD EC-1000T w wykończeniu Honey Burst Satin i korpusem typu chambered oraz - także po raz pierwszy w seryjnie produkowanym modelu LTD - humbuckerami Fishman Fluence Open Core Classic w wersji zebra.

LTD EC-1000T Honey Burst Satin

Nowy LTD TE-1000 EverTune jest pierwszą gitarą ESP w kształcie TE oferowaną wraz z innowacyjnym rozwiązaniem EverTune pozwalającym utrzymać strój gitary. Instrument cechuje się mahoniowym korpusem z topem z klonu płomienistego, trzyczęściowym klonowym gryfem, podstrunnicą z hebanu Makassar oraz zestawem pickupów EMG 57/66 TWIN z opcją rozłączania cewek. Dostępne wykończenie to Black Natural Burst.

Nowy LTD SN-1000FR o klasycznym kształcie korpusu dostępny będzie w wersji Pearl White z olchowym korpusem, przykręcanym gryfem z przypalanego klonu, mostkiem Floyd Rose SE z wkrętami ze stali nierdzewnej oraz układem przetworników H/S/S (dwa single Seymour Duncan Hot Strat + humbucker Seymour Duncan Custom 5 z możliwością rozłączania cewek).

Kilka modeli LTD Deluxe “1000 Series” otrzymało nowe kolory albo elementy wyposażenia. LTD H-1001FR dostępny jest w wykończeniu Violet Shadow Fade i z zestawem przetworników Seymour Duncan Sentient/Pegasus. LTD MH-1000HS to nowe kolory Violet Shadow Fade i Black Cherry Fade oraz układ pickupów H/S składający się z singla przy gryfie Seymour Duncan Hot Rails oraz mostkowego humbuckera Pegasus z opcją rozłączania cewek. Siedmiostrunowy LTD MH-1007 w kolorze Black Fade posiada zestaw humbuckerów EMG 85-7H i 81-7H. Wszystkie nowe modele z serii H i MH cechują się mahoniowymi korpusami, topami z klonu wzorzystego, wklejanymi gryfami z trzech kawałków klonu, podstrunnicami z hebanu Makassar oraz mostkami Floyd Rose SE.

LTD MH-1000HS Violet Shadow Fade

LTD MH-1000HS Black Cherry Fade

LTD MH-1007 Black Fade

Nowy LTD M-1000 Multi-Scale jest pierwszym sześciostrunowym modelem LTD oferowanym ze zmienną menzurą, wynoszącą 26,5” - 25,5” i progami umieszczonymi na podstrunnicy pod kątem. Tym sposobem dołączył do wcześniej oferowanych modeli M-1007 i M-1008 Multi-Scale. M-1000 posiada lekki mahoniowy korpus z jednolitym topem z klonu płomienistego w wykończeniu Natural Satin, pięcioczęściowy gryf z klonu i amarantu, czarne siodełko z kości, mostek Hipshot ze strunami przechodzącymi przez korpus oraz humbuckery Seymour Duncan Sentient i Nazgul z możliwością rozłączania cewek.

LTD M-1000 Multi-Scale Natural Satin

Seria LTD Xtone została wzbogacona o model PS-1000 dostępny w wykończeniu Violet Shadow Fade i Purple Sparkle. Gitary wyposażono w komorowane mahoniowe korpusy, trzyczęściowe klonowe gryfy, podstrunnice z hebanu Makassar, mostki Tonepros TOM ze strunociągiem sztabkowym oraz parę pickupów single-coil Seymour Duncan Phat Cat.

LTD PS-1000 Violet Shadow Fade

LTD PS-1000 Purple Sparkle

https://www.espguitars.com