Nowe sygnatury LTD na 2019 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki LTD
Nowe sygnatury LTD na 2019 rok

Firma ESP zaprezentowała nowe modele LTD Signature Series, które ujrzą światło dzienne w 2019 roku.

Reba Meyers z Code Orange została pierwszą gitarzystką w historii ESP, która doczeka się własnego modelu z Signature Series. Wcześniej takie wyróżnienie spotkało Doris Yeh z Chthonic, która mogła pochwalić się sygnowanym basem. Tym razem chodzi jednak o gitarę. Nowy LTD RM-600 opiera się na kształcie Viper, ulubionym przez Rebę, która posiada model LTD Deluxe Viper-1000. "Po pierwsze, ten kształt jest inny - wspominała artystka w niedawnym wywiadzie dla ESP - "Swego czasu nienawidziłam gitar w stylu Strata. W szkole każdy palant miał Strata. Viper wyglądał dla mnie inaczej i był po prostu cool." Gitara o konstrukcji neck-thru-body posiada mahoniowy korpus w wykończeniu Black Marble Satin, trzyczęściowy, klonowy gryf, podstrunnicę z hebanu Macassar oraz główkę z odwróconym układem kluczy bazującą na serii LTD M. Na pokładzie znalazł się pojedynczy humbucker EMG 81 ze specjalnym pomarańczowym logo, oraz EMG TKO killswitch.

LTD SC-607B1H to kolejna sygnatura Stephena Carpentera z Deftones i, jak wskazują symbole przy nazwie, kolejna siedmiostrunowa i barytonowa o menzurze 27". Instrument o nowym wykończeniu Purple Satin posiada gryf przechodzący przez całą długość korpusu oraz pojedynczy, sygnowany przetwornik Fishman Fluence SRC.

Także kolekcja George Lyncha powiększyła się o nową sygnaturę - LTD GL-200MT, będącą tańszą wersją słynnego modelu ESP M-1 Tiger, wykończonego - zgodnie z nazwą - w tygrysie paski. Instrument posiada korpus z lipy amerykańskiej, przykręcany klonowy gryf wraz z klonową podstrunnicą, mostek Floyd Rose oraz pojedynczy przetwornik przy mostku, zaprojektowany przez ESP LH-150B.

LTD FBJ-400 to nowa sygnatura basisty Anthrax, Franka Bello. Bas, wykończony w wersji Black Satin z czerwonym bindingiem, znacznikami pozycji i osłonami pickupów w takim samym kolorze cechuje się mahoniowym korpusem, klonowym gryfem i podstrunnicą z hebanu Macassar. Ponadto drugi komplet bocznych markerów, w wersji świecącej w ciemnościach oraz pasywne przetworniki EMG P-HZ/EMG LJ-HZ.

W roku 2019 ukaże się również nowa wersja sygnatury Teda Aguilara z Death Angel w kształcie korpusu TE - LTD TED-600T. Podobnie jak wcześniejsza edycja została ona wykończona na biało (Snow White) z białym bindingiem. Na pokładzie również mahoniowy korpus z klonowym topem, oraz zestaw pickupów EMG 60 i EMG 81. Snow White to kolor również nowego instrumentu opatrzonego nazwiskiem Gary'ego Holta z Exodus i Slayer - LTD GH-600. To pierwsza biała sygnatura Holta stworzona przez ESP, którą zestawiono z czerwonym bindingiem korpusu, gryfu i główki oraz czerwonymi osłonami przetworników.

LTD KS-M6 to sześciostrunowa wersja znanego modelu sygnowanego przez Kena Susi z Unearth. Instrument posiada menzurę 25,5", konstrukcję neck-thru-body, wykończenie Metallic Silver z dopasowanym chromowanym hardware, mostek EverTune oraz zestaw humbuckerów Fishman Fluence Modern (magnes Alnico przy gryfie i ceramiczny przy mostku).

Opracowany dla Billa Kellihera z Mastodon, LTD Sparrowhawk doczekał się natomiast nowej, czarnej wersji.

https://www.espguitars.com