Nowa sygnatura Jamesa Hetfielda - LTD Snakebyte SE Baritone

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki LTD
Nowa sygnatura Jamesa Hetfielda - LTD Snakebyte SE Baritone

Firma ESP zaprezentowała nowy model LTD Snakebyte Special Edition Baritone będący najnowszym rezultatem współpracy z Jamesem Hetfieldem.

Limitowany do 500 egzemplarzy LTD Snakebyte Special Edition Baritone jest repliką oryginalnego egzemplarza ESP Snakebyte Baritone używanego przez Jamesa Hetfielda podczas koncertów Metalliki w ramach WorldWired Tour. Gitara cechuje się konstrukcją typu set-neck i zwiększoną, barytonową menzurą, wynoszącą 27", co umożliwia uzyskanie niższego stroju niż w przypadku gitar ze standardową menzurą. Fabryczny strój Snakebyte obniżony jest o kwartę w stosunku do zwykłych gitar (dźwięki: B, E, A, D, Fis, B).

Instrument posiada mahoniowy korpus z topem z klonu wzorzystego w przyciągającym wzrok i dobrze oddającym naturalne usłojenie drewna wykończeniu See Thru Purple Sunburst. Towarzyszy mu hardware w czarnym kolorze. Gryf wykonano z trzech kawałków mahoniu i nadano mu profil Thin U. Podstrunnica z hebanu macassar o promieniu 350 mm mieści 22 progi extra jumbo, znaczniki pozycji w kształcie kropek oraz inkrustację w kształcie węża między 11 a 12 progiem. Odlewane siodełko główki liczy 42 mm szerokości. Na płytce maskującej pręt umieszczono logo Hetfielda, w postaci stylizowanej litery H.

Na wysokiej jakości osprzęt gitary składają się blokowane klucze LTD oraz stały mostek TonePros Tune-O-Matic ze stopbarem. Za brzmienie odpowiada para sygnowanych przez gitarzystę Metalliki aktywnych humbuckerów EMG JH "Het" Set, które sterowane są trzypozycyjnym przełącznikiem typu toggle oraz dwoma potencjometrami głośności. LTD Snakebyte ES Baritone wyposażony jest w struny D'Addario XL158 (.013/.017/.026W/.036/.046/.062), firmowy case Snakebyte SE oraz certyfikat autentyczności.

James Hetfield opowiada o oryginalnym modelu ESP Snakebyte Baritone:

 

 

https://www.espguitars.com