KHDK Unicorn Blood Octave Fuzz

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki KHDK
KHDK Unicorn Blood Octave Fuzz

Firma KHDK zaprezentowała najnowszy efekt Unicorn Blood Octave Fuzz, który będzie dostępny w ściśle limitowanym nakładzie.

„Krew jednorożca zapewni życie każdemu, kto ją wypije, nawet jeśli będzie o cal od śmierci, ale za straszliwą cenę. Jeśli zabijesz coś niewinnego i bezbronnego, zostaniesz na zawsze przeklęty i będziesz wiódł nędzne życie, a właściwie pół−życie.” Taki opis właściwości tej potężnej magicznej substancji znajdziemy w książce Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Można jednak przypuszczać, że firmie KHDK chodziło wyłącznie o nawiązanie do pozytywnych właściwości eliksiru, wystarczy zresztą spojrzeć na jednorożca zdobiącego tęczową obudowę stompboxa. Upuszczono mu trochę krwi, ale chyba nic mu już nie grozi...

Jak zapowiada firma, Unicorn Blood jest wyjątkowo wszechstronnym fuzzem z 'sercem retro', który przenosi niezapomniane vintage'owe brzmienie z lat '60 i '70 wprost w 2018 rok dzięki takim funkcjom jak True Bypass, Octatone oraz dodatkowe regulatory korekcji. "To efekt o wybornym brzmieniu, który rozpali w was prawdziwy ogień" - mówi Brent Hinds z Mastodon, który miał okazję sprawdzić, jak nowe urządzenie radzi sobie w akcji.

 

KHDK Unicorn Blood został wyposażony w regulatory Volume, Treble (podnosi lub przycina wysokie tony), Bass (podnosi lub przycina niskie tony), Octatone i Fuzz. Gałka Octatone, regulująca obwód Octave, emuluje pokrętło Tone w gitarze w celu usunięcia niepożądanych piskliwych wysokich tonów będących problemem wielu gitarzystów. Funkcja Octave włączana jest właściwym przyciskiem w prawym dolnym rogu efektu i najlepiej współpracuje z pickupem gryfowym przy skręconej w dół gałce Tone w gitarze. Stompbox posiada również przełączniki Fat, Boost i Sludge. Pierwszy z nich odpowiada za korekcję regulatorów Bass i Treble, dając bardziej tłuste brzmienie, drugi dodaje mocy do barwy przesterowanej, trzeci, unikalny, dodaje jeszcze więcej masywnego dołu.

Każdy z dostępnych 100 egzemplarzy Unicorn Blood jest składany ręcznie w custom shopie KHDK i powstał we współpracy z marką kawy Dark Matter Coffee. Każdy nabywca efektu otrzyma więc dodatkowo opakowanie kawy, graficznie dostosowane do wyglądu fuzza. Efekt dostępny będzie w sprzedaży od 27 sierpnia wyłącznie na stronie https://reverb.com. Już teraz można składać zamówienia w przedsprzedaży. Cena - 197,95 EUR.

https://www.khdkelectronics.com