Nowy LTD Sparrowhawk Pelham Blue Billa Kellihera

Newsy
Pozostałe artykuły marki LTD
Nowy LTD Sparrowhawk Pelham Blue Billa Kellihera

Model Sparrowhawk zaprojektowany przez Billa Kellihera z Mastodon jest już dostępny w nowej wersji wykończenia - Pelham Blue, zaprezentowanej podczas targów NAMM 2018.

Sparrowhawk, który ujrzał światło dzienne w 2017 roku - w wykończeniu Military Green Sunburst Satin - to najnowsza gitara Billa Kellihera z serii Signature. W przeciwieństwie do wcześniejszych sygnatur gitarzysty Mastodon, opartych na znanym lespaulowym kształcie Eclipse, Sparrowhawk został zaprojektowany w całości przez Kellihera. Unikalny design korpusu instrumentu powstał w wyniku połączenia cech innych gitar. Od pewnego czasu uczestnicy koncertów Mastodon mogli zauważyć, że Bill Kelliher pojawia się na scenie z modelem ESP Sparrowhawk w niebieskiej wersji kolorystycznej. W 2018 roku będzie on dostępny w ofercie firmy w ramach tańszej linii LTD.

LTD Sparrowhawk Pelham Blue posiada mahoniowy korpus z klonowym topem oraz satynowo wykończony gryf Set-Thru wykonany z trzech kawałków mahoniu. Profil łączenia korpusu z gryfem sprzyja łatwemu dostępowi do najwyższych pozycji na gryfie. Podstrunnica z hebanu macassar o promieniu 350 mm posiada 24 progi extra jumbo oraz duże prostokątne znaczniki pozycji. Menzura instrumentu wynosi 24,75", a wykończeniu Pelham Blue towarzyszy czarny pickguard, osprzęt koloru złotego oraz podpis Kellihera na tylnej części główki.

Gitara posiada blokowany mostek TonePros Tune-o-matic ze strunociągiem oraz blokowane klucze LTD. Za brzmienie odpowiadają sygnowane przez Kellihera przetworniki Lace Sensor “Divinators” LTD w czarnych osłonach, które zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby linii sygnowanych gitar LTD muzyka Mastodon i nie są dostępne w żadnych innych instrumentach. Za pracę humbuckerów odpowiada trzypozycyjny przełącznik oraz regulatory Volume i Tone - obydwa z opcją rozłączania cewek. Wyciągnięcie gałki Tone rozłącza cewki w pickupie pod gryfem, a gałki Volume w pickupie mostkowym.

 

https://www.espguitars.com