Nowe modele LTD EC-1007 i 1008 z mostkiem Evertune

Newsy
Pozostałe artykuły marki LTD
Nowe modele LTD EC-1007 i 1008 z mostkiem Evertune

Jedną z tegorocznych nowości firmy ESP są siedmio i ośmiostrunowe modele z popularnej serii LTD EC, wyposażone w mostki Evertune.

ESP była jedną z pierwszych firm, która zaoferowała stale utrzymujące strój mostki Evertune jako standardowe wyposażenie niektórych modeli gitar. Powód jest prosty - żadne inne rozwiązanie nie pozwala na zachowanie idealnego stroju i intonacji w różnym otoczeniu, bez względu na to, czy koncert odbywa się w warunkach dużej wilgotności i wysokiej temperatury, czy wręcz odwrotnie. O mostkach Evertune pisaliśmy już wielokrotnie, wystarczy więc przypomnieć, że mechaniczna zasada działania mostka opiera się na wewnętrznym systemie sprężyn, które utrzymują napięcie każdej struny na ustalonym poziomie - bez względu na pogodę, długi transport czy rozciąganie strun wynikające z długiego użytkowania.

Wśród nowości ESP na 2018 rok znalazły się nowe modele wyposażone we wspomniane mostki oraz cechujące się stylistyką charakterystyczną dla inspirowanej Les Paulem licznej i popularnej serii LTD EC - siedmiostrunowy LTD EC-1007 Evertune i ośmiostrunowy LTD EC-1008 Evertune. Dostępna jest również wersja znanego już, sześciostrunowego modelu EC-1000 Evertune oferowana w nowym wykończeniu Dark Brown Sunburst.

LTD EC-1007 i LTD EC-1008 posiadają mahoniowy korpus z klonowym topem i gryf set-thru z trzech kawałków mahoniu o wygodnym i szybkim spłaszczonym profilu U. Na podstrunnicy wykonanej z hebanu makassar umieszczono 24 progi extra jumbo. Poza mostkiem Evertune, gitary wyposażono w klucze Grovera oraz w parę aktywnych humbuckerów EMG 81 (mostek) / EMG 60 (gryf) w odpowiednich sześcio i siedmiostrunowych wersjach, sterowanych dwoma pokrętłami Volume, jednym Tone oraz trzypozycyjnym przełącznikiem. Zastosowano czarne wykończenie z czarnym, niklowanym osprzętem i bindingiem korpusu, gryfu i główki.

LTD EC-1007 Evertune posiada przetworniki EMG 81-7H i 60-7H oraz siodełko o szerokości 48 mm. Menzura gitary wynosi 25,5", a promień podstrunnicy 400 mm.

LTD EC-1008 Evertune to ośmiostrunowe przetworniki EMG 81-8H oraz 60-8H i siodełko o szerokości 54 mm. Barytonowa menzura wynosi 26,5", a promień podstrunnicy 500 mm.

EC-1000 Evertune w nowym wykończeniu Dark Brown Sunburst posiada top z klonu wzorzystego, czarny osprzęt, binding korpusu, gryfu i główki oraz pasywne przetworniki Seymour Duncan JB (mostek) i Seymour Duncan Jazz (gryf). Menzura wynosi 24,75", a promień podstrunnicy 350 mm.

https://www.espguitars.com