ESP: Nowa seria LTD Black Metal

Newsy
Pozostałe artykuły marki ESP
ESP: Nowa seria LTD Black Metal

Firma ESP zainaugurowała nową serię czarnych jak noc gitar LTD, pod adekwatną nazwą Black Metal. 

W skład nowej serii gitar, jakościowo porównywanych do instrumentów z linii LTD Deluxe 1000, weszły trzy modele: LTD EC Black MetalLTD M Black Metal oraz siedmiostrunowy LTD Viper-7 Black Metal. Wszystkie trzy gitary cechują się jednolitym wykończeniem Black Satin, czarnym bindingiem na gryfie i podstrunnicy, czarnym osprzętem, a nawet nowo zaprojektowanym logo LTD na główce. Oczywiście w wiadomym kolorze.

Ponadto instrumenty posiadają podstrunnice z hebanu macassar (o promieniu 350 mm i 400 mm w przypadku Vipera), z 24 progami extra jumbo i bez markerów ale z bocznymi, żarzącymi się w ciemności znacznikami. Instrumenty wyposażono w jeden pasywny humbucker Seymour Duncan Blackened Black Winter, przykręcany bezpośrednio do korpusu i regulowany pojedynczym pokrętłem Volume. 

LTD EC Black Metal

EC Black Metal o menzurze 24,75” oparty jest na popularnym kształcie ESP Eclipse z jednym wcięciem. Gitara w konstrukcji set-thru posiada mahoniowy korpus oraz gryf wykonany w trzech kawałków tego drewna, któremu nadano profil Thin U.

Specyfikację modelu uzupełniają: odlewane siodełko o szerokości 42 mm, blokowane klucze LTD oraz mostek ze strunociągiem Tonepros Locking TOM.

LTD M Black Metal

M Black Metal oparty jest na konstrukcji ESP M-I FR z gryfem przechodzącym przez całą długość korpusu i menzurze o długości 25,5”. Do budowy korpusu użyto olchy, a trzyczęściowy gryf o ekstra cienkim profilu U, wykonano z klonu.

Gitara posiada blokowane siodełko o szerokości 43 mm, klucze Grovera oraz mostek Floyd Rose 1000.

LTD Viper-7 Black Metal

Siedmiostrunowy Viper-7 Black Metal oferuje design ESP Viper, konstrukcję set-thru oraz menzurę o długości 25,5". Pozostałe elementy wyposażenia są takie same jak w modelu EC-Black Metal - mahoniowy korpus i gryf, odlewane siodełko (o szerokości 48 mm), blokowane klucze LTD oraz mostek ze strunociągiem Tonepros Locking TOM.

https://www.espguitars.com