LTD Nergal-6 i LTD Orion-5 - sygnatury muzyków Behemoth

Newsy
Pozostałe artykuły marki LTD
LTD Nergal-6 i LTD Orion-5 - sygnatury muzyków Behemoth

Przyjrzyjmy się bliżej jednej z nowości w tegorocznym katalogu ESP - sygnowanym modelom muzyków Behemoth - LTD Nergal-6 i LTD Orion-5.

LTD Nergal-6

Jak na założyciela i frontmana Behemoth przystało, LTD Nergal-6 odzwierciedla mroczny charakter zespołu nie tylko w kwestiach brzmieniowych, ale również jeśli chodzi o design.

Model z pojedynczym wcięciem oparty jest na kształcie ESP Eclipse. Do budowy korpusu oraz trzyczęściowego gryfu w konstrukcji set-thru i profilu Thin U użyto mahoniu. Podstrunnicę o promieniu 350 mm wykonano z hebanu macassar. LTD Nergal-6 posiada wykończenie Black Satin z czarnym bindigniem korpusu, gryfu i dopasowanej kolorystycznie główki oraz czarnym osprzętem. Na tylnej części główki umieszczono sygnaturę Nergala. Menzura gitary wynosi 24,75".

Na podstrunnicy umieszczono 24 progi extra jumbo, luminescencyjne boczne markery oraz charakterystyczny emblemat Behemoth “Trinity” usytuowany przy 12 progu. Instrument posiada mostek tune-o-matic wraz ze strunociągiem oraz klucze LTD. Szerokość odlewanego siodełka główki wynosi 42 mm. LTD Nergal-6 napędzany jest przez parę aktywnych humbuckerów Fishman Fluence Modern z magnesami alnico (gryf) i ceramicznymi (mostek) zasilanych standardową baterią 9V. Elektronikę uzupełniają trzypozycyjny przełącznik, odrębne regulatory Volume dla każdego przetwornika oraz pokrętło Tone z opcją rozłączania cewek (push-pull), oferujące brzmienia "Modern Active" oraz “Modern Passive Attack”.

LTD Orion-5

Pięciostrunowy bas LTD Orion-5 został zaprojektowany przez samego Oriona i oparty na klasycznym kształcie znanym z serii ESP AP. Korpus instrumentu wykonano z olchy, a przykręcany sześcioma śrubami gryf o profilu Thin U z klonu. Na podstrunnicy z hebanu macassar umieszczono 24 progi extra jumbo, luminescencyjne boczne markery oraz oczywiście logo “Trinity” przy 12 progu. Dla zachowania spójności obydwu instrumentów również LTD Orion-5 posiada czarne, satynowe wykończenie z dopasowanym kolorystycznie pickguardem i hardware - kluczami LTD i mostkiem LTD BB-605. Tylną część główki zdobi sygnatura basisty. Menzura gitary wynosi 34".

Na pokładzie LTD Orion-5 znalazły się aktywne przetworniki Seymour Duncan Quarter Pound J5 (mostek) i Seymour Duncan Quarter Pound P5 (gryf). Układ elektroniczny uzupełnia dwupasmowy przedwzmacniacz Seymour Duncan Blackouts z regulacją wysokich częstotliwości oraz pokrętła Master Volume i Balance.

https://www.espguitars.com