ESP prezentuje nowości LTD na 2018 rok

Newsy
Pozostałe artykuły marki LTD
ESP prezentuje nowości LTD na 2018 rok

Firma ESP ujawniła pierwsze informacje dotyczące przyszłorocznej oferty marki LTD.

Wczoraj informowaliśmy o zapowiadanych na przyszły rok sygnowanych modelach LTD. Czas na pozostałe nowości firmy, a tych nie brakuje.

Modele o zmiennej menzurze - LTD M-1007MS i M-1008MS

Siedmiostrunowy LTD M-1007MS i ośmiostrunowy M-1008MS będą posiadały menzurę wynoszącą 27” - 25,5”, lekki mahoniowy korpus i gruby top z klonu płomienistego. Pięcioczęściowy, przykręcany gryf wykonany jest z klonu i egzotycznego amarantu, a podstrunnica z hebanu macassar. Umieszczono na niej markery z abalonu oraz usytuowane pod kątem progi, które umożliwiają zastosowanie odmiennej długości czynnej dla każdej struny z zachowaniem optymalnego napięcia. Gitary napędzane są przez zestaw przetworników Seymour Duncan Nazgul i Sentient, przygotowane specjalnie dla ESP i dostosowane do zmiennej menzury, a regulator Tone push-pull pozwoli na rozłączanie cewek i jeszcze większą wszechstronność brzmienia. Dodatkowe wyposażenie to m.in. mostek Hipshot i blokowane klucze ESP.

Nowa seria LTD Black Metal

W skład nowej serii gitar, jakościowo porównywanych do instrumentów z linii LTD Deluxe 1000, weszły trzy modele: LTD EC Black Metal, LTD M Black Metal i LTD Viper-7 Black Metal. Wszystkie trzy cechują się m.in. jednym humbuckerem (Seymour Duncan “Blackened” Black Winter) oraz oczywiście jednolitym wykończeniem Black Satin, czarnym osprzętem, a nawet nowo zaprojektowanym logo LTD na główce. Ponadto instrumenty posiadają podstrunnice z hebanu macassar bez markerów ale z bocznymi, żarzącymi się w ciemności znacznikami oraz czarny binding na gryfie i podstrunnicy.

Nowe modele w serii LTD Deluxe 1000

Popularna seria LTD powiększyła się o nowe modele. Nowy, siedmiostrunowy LTD EC-1007 EverTune i ośmiostrunowy LTD EC-1008 EverTune posiadają - zgodnie z nazwą - mostki EverTune i dostępne będą w szerokiej ofercie w popularnym kształcie EC z pojedynczym wcięciem. EC-1007 EverTune będzie wyposażony w zestaw przetworników EMG 60-7H / EMG 81-7H, a EC-1008 EverTune w EMG60-8H / EMG81-8H.

Innym modelem będzie EC-1000QM EverTune oferowany z topem z klonu wzorzystego w wykończeniu Dark Brown Sunburst.

Nowy model EC-1000FM z topem z klonu płomienistego w wykończeniu See Thru Purple i See Thru Green, hebanową podstrunnicą i pickupami Seymour Duncan.

Modele EC-1000S Fluence (w czarnym wykończeniu) i EC-1000FM Fluence (z topem z klonu płomienistego w wykończeniu Tiger Eye) będą wyposażone w zestaw humbuckerów Fishman Fluence Modern.

Nowy LTD H3-1000 oferuje kształt ESP Horizon-3 w znacznie przystępniejszej cenie. Gitara w konstrukcji set-thru posiada menzurę 25,5”, mahoniowy korpus z topem z klonu płomienistego, trzyczęściowy klonowy gryf, podstrunnicę z hebanu macassar, mostek Tonepros TOM ze strunami przechodzącymi przez korpus pickupy Seymour Duncan Custom-5/Jazz oraz wykończenie See Thru Purple Sunburst.

W modelu LTD H-1001QM (w wykończeniu See Thru Black Cherry) usunięto zdobienie podstrunnicy oraz zamieniono pickupy na Seymour Duncan przykręcane bezpośrednio do korpusu. Siedmiostrunowa wersja tej gitary, LTD H-1007FM będzie posiadać top z klonu płomienistego i wykończenie See Thru Black.

Nowy LTD MH-1000NT STP z topem z klonu wzorzystego w wykończeniu See Thru Purple z pickupami przykręcanymi bezpośrednio.

LTD SN-1000HT posiada parę humbuckerów Seymour Duncan, mostek hardtail i wykończenie Charcoal Metallic.

Nowe modele w serii LTD 400

LTD FRX-400 i siedmiostrunowy LTD FRX-407, w kształcie FRX z pickupami EMG i tremolo Floyd Rose.

Linia MH łączy elementy linii Horizon (jak wypukły top) i serii M (kształt główki). Nowe LTD MH-400M i LTD MH-400M NT posiadają mahoniowe topy w wykończeniu Natural Satin i bezpośrednio przykręcane pickupy Seymour Duncan.

LTD MH-400B to sześciostrunowa gitara barytonowa w wykończeniu Black Satin i zestawem przetworników EMG.

LTD Viper-400M cechuje się asymetrycznym kształtem korpusu z dwoma wcięciami oraz mahoniowym topem w wersji Natural Satin i pickupami Seymour Duncan.

Nowe modele z serii LTD 200

Seria budżetowych modeli LTD 200 zostanie całkowicie odświeżona i uzupełniona o nowe modele, takie jak LTD Arrow-200 z gryfem set-neck, tremolo Floyd Rose i parą humbuckerów ESP Designed.

LTD EC-257 to siedmiostrunowy model o menzurze 25,5” z mostkiem i strunociągiem w wersji Tune-o-Matic oraz pickupami ESP Designed o odsłoniętych cewkach. Ośmiostrunowy LTD EC-258 posiada menzurę 26,5”, pickupy ESP w stylu soapbar i mostek hardtail.

LTD EX-200 posiada gryf set-neck, wykończenie Black i Black Cherry Metallic, humbuckery ESP oraz mostek i strunociąg w wersji Tune-o-Matic.

LTD H-200FM z gryfem set-neck. Wykończenie Dark Brown Sunburst i See Thru Red.

Nowe modele LTD M-200 (wykończenie Black i Neon Pink),

LTD M-200FM (See Thru Red i See Thru Black),

LTD MH-200 (Black),

LTD MH-203QM (See Thru Blue),

LTD MH-200QMNT (See Thru Black Cherry)

LTD Viper-201B (Black)

Więcej szczegółów dotyczących poszczególnych modeli, podobnie jak i całą ofertę pod szyldem ESP, poznamy bliżej zaplanowanych na styczeń targów NAMM.

https://www.espguitars.com