ESP zapowiada sygnatury LTD na 2018 rok

Newsy
Pozostałe artykuły marki LTD
ESP zapowiada sygnatury LTD na 2018 rok

Jak co roku, firma ESP zaprezentowała szereg nowych modeli LTD, sygnowanych przez artystów marki, które wejdą do oferty w 2018 roku.

Na razie pierwsze informacje dotyczą przyszłorocznej oferty LTD, w tym nowej kolekcji instrumentów sygnowanych, którym przyjrzymy się bliżej.

Na początek coś z naszego podwórka, czyli nowe gitary muzyków Behemoth. Nowy model lidera zespołu, LTD Nergal-6 posiada kształt ESP Eclipse z czarnym hardware oraz pickupami Fishman Fluence. Swojego pierwszego sygnowanego instrumentu doczekał się również basista, Tomasz Wróblewski. LTD Orion-5 to pięciostrunowy bas z zestawem przetworników Seymour Duncan P/J. Obydwie gitary posiadają czarne, satynowe wykończenie, a także zespołowy emblemat umieszczony na podstrunnicach.

Bogatą kolekcję sygnowanych instrumentów poszerzył George Lynch. Nowy LTD GL-KAMI4 oparty jest na legendarnych modelach z ESP Custom Shopu i ozdobiony jest dobrze znaną grafiką “Kamikaze” w jaskrawych, przyciągających uwagę kolorach oraz główką, której nadano kształt ostrza piły. LTD GL-KAMI4 posiada olchowy korpus, klonowy, przykręcany gryf oraz klonową podstrunnicę, mostek Floyd Rose a także kombinację przetworników - nowych pickupów Seymour Duncan Signature George Lynch “Hunter” przy mostku i singla ESP Designed pod gryfem.

w 2018 roku minie 20 lat od chwili, gdy gitarzysta Deftones, Stephen Carpenter doczekał się pierwszego modelu z linii Signature Series. Z tej okazji światło dzienne ujrzy LTD SC-20, 6 strunowy model, który nawiązuje do pierwszych dni Carpentera na pokładzie ESP. Gitara w konstrukcji neck-thru-body oferuje klonowy gryf i olchowe pozostałe części korpusu, hebanową podstrunnicę z bocznymi, fluorescencyjnymi markerami, wykończenie See Thru Green oraz takie elementy wyposażenia, jak przetworniki Seymour Duncan JB SH-4 zestawione z ESP Designed LH-150N i LS-120N.

W ofercie ESP znajdą się również znane już sygnatury Stephena Carpentera w nowych typach wykończenia. LTD SCT-607B będzie dostępny w wersji Green Sparkle, a LTD SC-608B w wersji Red Sparkle.

Gitarzysta Metalliki, Kirk Hammett koncertował w ciągu mijających 12 miesięcy grając na swoim sygnowanym ESP w nowym wykończeniu Purple Sparkle. Teraz model ten, jako LTD KH-602 będzie dostępny również dla wszystkich chętnych. Gitara posiada nowe przetworniki EMG Kirk Hammett Bone Breaker Signature oraz podstrunnicę z drewna Pau Ferro.

Nowego instrumentu doczekał się Neil Westfall z formacji A Day To Remember. Gitara LTD NW-44, której kształt korpusu został oparty na modelach z serii ESP EC posiada wykończenie Olympic White i konstrukcję set-thru z menzurą wynoszącą 25,5”, mahoniowy gryf i korpus z klonową płytą wierzchnią oraz pickup Bare Knuckle Aftermath.

Nowymi sygnowanymi modelami, wyposażonymi w mostki EverTune będzie mógł również pochwalić się Andy James. Sześciostrunowy AJ-1 EverTune dostępny będzie w wykończeniu Black Satin, biała satyna ozdobi natomiast siedmiostrunową shredderską maszynę AJ-7 EverTune. Obydwie gitary napędzać będą przetworniki EMG 66/57 w osłonach w wersji Brushed Black Chrome.

Znany już model gitarzysty Mastodon, Billa Kellihera, LTD Sparrowhawk trafi do oferty w nowym wykończeniu Pelham Blue.

Nowego, czarnego satynowego wykończenia doczekał się także model lidera Kreator, Mille Petrozzy - LTD MK-600.

Nowy wygląd - odrapany Black Satin przybierze również LTD Volsung sygnowany przez Larsa Frederiksena z Rancid.

Więcej szczegółów dotyczących poszczególnych modeli, podobnie jak i całą ofertę pod szyldem ESP, poznamy bliżej zaplanowanych na styczeń targów NAMM.

https://www.espguitars.com