LTD Volsung Danish Camo gitarzysty Rancid

Newsy
LTD Volsung Danish Camo gitarzysty Rancid

Do oferty firmy ESP trafił prezentowany kilka miesięcy wcześniej model LTD Volsung, sygnowany przez Larsa Frederiksena z punkowej formacji Rancid.

LTD Volsung wchodzący w skład Signature Series oparty jest na korpusie ESP Viper, ale dzięki dodatkowym usprawnieniom gitara jest jeszcze lżejsza co ułatwia korzystanie z instrumentu podczas energetycznych występów na żywo oraz długich sesji nagrywania czy jamowania. Mający duńskie korzenie Frederiksen zdecydował się na wykończenie Danish Camo Satin, czyli kamuflaż stosowany przez duńską armię, zestawiony z czarnym, niklowanym osprzętem.


LTD Volsung to gitara o konstrukcji set-neck i menzurze 24,75" z cienkim korpusem zbudowanym z mahoniu. Wykonany z trzech kawałków mahoniu, gładki i szybki gryf cechuje się profilem Thin U i zwieńczony jest hebanową podstrunnicą o promieniu 350 mm. Nabito na niej 24 progi extra jumbo.

Na pokładzie instrumentu znalazły się scustomizowane przez Larsa pasywne przetworniki Seymour Duncan Lars Signature, które dostępne są jedynie w tym modelu. Do każdego przetwornika dedykowane jest odrębne pokrętło głośności, a konfigurację elektroniki uzupełnia pokrętło Tone oraz przełącznik Toggle Switch. Dodatkowe elementy wyposażenia gitary to klucze Gotoch oraz mostek ze strunociągiem TonePros tune-o-matic.

http://www.espguitars.com
www.sound-service.eu