LTD Volsung Danish Camo gitarzysty Rancid

Newsy
Pozostałe artykuły marki LTD
LTD Volsung Danish Camo gitarzysty Rancid

Do oferty firmy ESP trafił prezentowany kilka miesięcy wcześniej model LTD Volsung, sygnowany przez Larsa Frederiksena z punkowej formacji Rancid.

LTD Volsung wchodzący w skład Signature Series oparty jest na korpusie ESP Viper, ale dzięki dodatkowym usprawnieniom gitara jest jeszcze lżejsza co ułatwia korzystanie z instrumentu podczas energetycznych występów na żywo oraz długich sesji nagrywania czy jamowania. Mający duńskie korzenie Frederiksen zdecydował się na wykończenie Danish Camo Satin, czyli kamuflaż stosowany przez duńską armię, zestawiony z czarnym, niklowanym osprzętem.


LTD Volsung to gitara o konstrukcji set-neck i menzurze 24,75" z cienkim korpusem zbudowanym z mahoniu. Wykonany z trzech kawałków mahoniu, gładki i szybki gryf cechuje się profilem Thin U i zwieńczony jest hebanową podstrunnicą o promieniu 350 mm. Nabito na niej 24 progi extra jumbo.

Na pokładzie instrumentu znalazły się scustomizowane przez Larsa pasywne przetworniki Seymour Duncan Lars Signature, które dostępne są jedynie w tym modelu. Do każdego przetwornika dedykowane jest odrębne pokrętło głośności, a konfigurację elektroniki uzupełnia pokrętło Tone oraz przełącznik Toggle Switch. Dodatkowe elementy wyposażenia gitary to klucze Gotoch oraz mostek ze strunociągiem TonePros tune-o-matic.

http://www.espguitars.com
www.sound-service.eu