ESP LTD Willie Adler Signature

Newsy
Pozostałe artykuły marki ESP
ESP LTD Willie Adler Signature

W numerze 08/2009 testujemy niezwykłą gitarę nawiązującą do konstrukcji typu Les Paul. ESP LTD wykończona wojskowym camo sygnowana jest przez gitarzystę Lamb Of God, Willie'ego Adlera

Testowany w numerze sierpniowym ESP LTD WA-600 to instrument, który zobaczyć można w rękach Williego Adlera, gitarzysty zespołu Lamb Of God. Ponieważ kapela gra naprawdę ostro, liczyć możemy na miażdżące brzmienie gitary.

Prezentowany instrument zbudowano w oparciu o nieśmiertelny kształt Les Paula. Nie jest to jednak wierna jego kopia - mahoniowy korpus jest nieco inaczej wyprofilowany i cieńszy, a także główka wydaje się bardziej drapieżna niż w pierwowzorze. Jednym z charakterystycznych szczegółów WA-600 jest lakier - czarny w wersji Camo (camouflage) lub pantery - jak kto woli. Całość ma przez to zadziorny, żołnierski wygląd - nic tylko brać i ruszać na bitwę (muzyczną oczywiście!).

DANE TECHNICZNE: konstrukcja set-thru-body, korpus mahoniowy, gryf klonowy, podstrunnica hebanowa, 22 progi ekstra jumbo, profil gryfu thin "U", skala: 24,75", przetworniki Seymour Duncan JB (przy mostku) i ’59 (przy gryfie), przełącznik 3-pozycyjny, potencjometry TONE (1) i VOLUME (2), klucze blokowane, wykończenie BLK Camo.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury testu ESP LTD WA-600 w numerze 08/2009 Gitarzysty i wysłuchania próbek brzmienia tego instrumentu na załączonym CD!