LTD BB-600 Baritone

Newsy
LTD BB-600 Baritone

W ofercie firmy ESP pojawiła się gitara LTD BB-600 Baritone pierwotnie stworzona dla gitarzysty Breaking Benjamin, Bena Burnley'a.

Zdaniem producenta, LTD BB-600 Baritone z serii Signature jest jedną z najbardziej wszechstronnych, sygnowanych gitar ESP. BB-600 Baritone zawiera dwa oddzielne systemy przetworników - parę magnetycznych humbuckerów oraz piezo. Zastosowano przetworniki Seymour Duncan '59 przy gryfie oraz Seymour Duncan JB przy mostku, a także mostek ze strunociągiem Graph Tech Ghost-Loaded Resomax NV, który wyposażono w zintegrowany układ piezo.

Elektronikę uzupełniają dwa regulatory Volume odrębne dla humbuckerów i piezo oraz trzypozycyjny przełącznik pickupów magnetycznych. Dodatkowo obydwa systemy przetworników posiadają własne wyjścia typu jack, co pozwala na podłączenie odrębnych wzmacniaczy lub interfejsu, zarówno na scenie podczas występów na żywo, jak i w studio.

LTD BB-600 Baritone to, jak sama nazwa wskazuje gitara barytonowa o wydłużonej menzurze wynoszącej 27" i korpusie w konstrukcji set-thru w kształcie Eclipse z jednym wcięciem. Korpus wykonano z mahoniu, wyposażono w top z pikowanego klonu i wykończono lakierem See Thru Black Sunburst Satin. Gryf o profilu thin U to konstrukcja klonowa z hebanową podstrunnicą o promieniu 350 mm, na której znalazły się 24 progi extra jumbo. Z ciemnym wykończeniem współgra czarny, niklowany osprzęt, m.in. klucze Grovera, oraz czerwone dodatki - osłony przetworników, znaczniki pozycji w kształcie symbolu Breaking Benjamin a także logo LTD ma główce.

http://www.espguitars.com
www.sound-service.eu