LTD EC-1000 Piezo

Newsy
Pozostałe artykuły marki LTD
LTD EC-1000 Piezo

Firma ESP zaprezentowała dwa nowe modele z serii Deluxe - LTD EC-1000 Piezo, które oprócz typowego zestawu przetworników zawierają na pokładzie również pickup piezo.

Nowe modele LTD EC-1000 Piezo to jedne z najbardziej innowacyjnych i wszechstronnych gitar z serii LTD Deluxe, a jednocześnie pierwsze, które zawierają zarówno standardowe magnetyczne humbuckery jak i całkowicie oddzielny system piezo. Pickupy piezo dostarczają bardziej akustycznego brzmienia, odmiennego od typowych przetworników magnetycznych, zapewniają też doskonałą artykulację.

Za pomocą uchylnego mini przełącznika użytkownik może wybrać źródło - standardowy zestaw przetworników - Seymour Duncan ’59 przy gryfie i Seymour Duncan JB przy mostku albo system piezo Fishman Powerbridge Tune-O-Matic, a nawet - ustawiając przełącznik w pozycji środkowej - połączyć oba układy. Dodatkowo obydwa systemy przetworników posiadają własne wyjścia typu jack, co pozwala na podłączenie odrębnych wzmacniaczy lub interfejsu, zarówno na scenie podczas występów na żywo, jak i w studio. Elektronikę uzupełniają regulatory Volume, Volume (piezo) i Tone oraz drugi 3-pozycyjny uchylny przełącznik.

LTD EC-1000 Piezo posiada korpus z mahoniu z płyta wierzchnią z klonu pikowanego, trzyczęściowy mahoniowy gryf oraz palisandrową podstrunnicę, na której znalazły się 24 progi typu extra jumbo. Menzura instrumentu o konstrukcji Set-thru wynosi 24,75", a promień podstrunnicy 350 mm. Ponadto gitarę wyposażono w blokowane klucze LTD oraz wspomniany mostek i strunociąg Fishman Powerbridge TOM & Tailpiece.

LTD EC-1000 Piezo dostępny jest w dwóch rodzajach wykończenia See Thru Blue i See Thru Black.