ESP LTD Ride The Lightning

Newsy
Pozostałe artykuły marki LTD
ESP LTD Ride The Lightning

Kolejną gitarą zaprezentowaną przez ESP na letnich targach NAMM jest model LTD 'Ride the Lightning', zbudowany dla uczczenia 30-lecia drugiego albumu Metalliki, który na rynku pojawił się 27 lipca 1984 roku.

Limitowany LTD Ride The Lightning zwraca uwagę charakterystyczną grafiką, obrazującą okładkę kultowej już płyty Metalliki.


"ESP oraz gitarzyści Metalliki, Jamest Hetfield i Kirk Hammet, współpracują już razem od ponad dwóch dekad," mówi Matt Masciandaro, Prezes i CEO ESP Guitars. "W zeszłym roku zaprezentowaliśmy limitowaną edycję gitary upamiętniającą ich pierwszy album Kill 'Em All. Jesteśmy szczęśliwi mogąc zaoferować kolejną, związaną z Metallicą gitarę dla profesjonalnych gitarzystów, kolekcjonerów i fanów."

ESP planuje wyprodukowanie tylko 300 egzemplarzy instrumentu. LTD 'Ride the Lightning' posiada olchowy korpus z klonowym gryfem, wyposażonym w hebanową nakładkę z 24 progami XJ i ozdobioną inkrustacją nazwy zespołu na 12 progu. W układzie elektrycznym zamontowano humbuckery EMG 60 (gryf) i EMG 81(mostek), a w osprzęcie znalazł się stały mostek TOM ze strunami przechodzącymi przez korpus.

www.soundservice.de
www.espguitars.com