LTD JH Tribute 2014 Urban Camo

Newsy
Pozostałe artykuły marki LTD
LTD JH Tribute 2014 Urban Camo

Na trwających właśnie letnich targach NAMM firma ESP Guitars zaprezentowała limitowany model gitary LTD poświęcony pamięci Jeffa Hannemana.

LTD JH Tribute 2014 oparty jest na klasycznym modelu ESP należącym do zmarłego gitarzysty Slayera, wykończonym w szaro-biało-czarnych barwach miejskiego kamuflażu. Gitara zostanie wyprodukowana w 100 egzemplarzach, a część dochodu z jej sprzedaży zostanie przekazana wspieranej przez Hannemana organizacji non-profit Wounded Warrior Project, działającej na rzecz weteranów operacji militarnych toczonych po 11 września 2001 roku.

"Jeff Hanneman i Slayer pomogli zdefiniować całą generację thrashmetalowych gitar - powiedział Matt Masciandaro prezes ESP Guitar Company - Jeff był dobrym przyjacielem wielu z nas w ESP, a jego ubiegłoroczna śmierć była dla nas szokiem. Dlatego z myślą o jego rodzinie i fanach Slayera na całym świecie, uznaliśmy, że nowy model gitary będzie właściwym krokiem w celu uhonorowania jego wkładu w muzykę i zaangażowania we wspieranie Wounded Warrior Project."

Wykończenie gitary LTD JH Tribute 2014 Urban Camo wzorowane jest na barwach kamuflażu umieszczonego na sygnowanej przez Hannemana gitarze ESP i po raz pierwszy zostało zastosowane w modelu LTD. W egzemplarzu zastosowano konstrukcję neck-thru-body, gdzie gryf jest przedłużeniem środkowej części korpusu i stanowi z nim jedną całość. Korpus zbudowano z drewna olchowego, gryf z klonu, a podstrunnicę z hebanu. Menzura wynosi 25.5". Podstrunnicę ozdobiono również specjalnymi markerami w kształcie sztyletu i litery 'H' a także umieszczono na niej daty '1964-2013'.

Zgodnie z preferencjami Jeffa Hannemana, gitarę wyposażono w mostek tremolo Kahler Hybrid oraz aktywne przetworniki EMG 85 przy gryfie i EMG 81 przy mostku.