Sygnowane gitary ESP i LTD na targach NAMM 2014

Newsy
Sygnowane gitary ESP i LTD na targach NAMM 2014

Na zimowych targach NAMM firma ESP pokaże nowe modele gitar opracowane wspólnie z endorserami marki, wśród których znaleźli się m.in. James Hetfield, Kirk Hammett i Alex Skolnick.

"Gitarzyści współpracujący z ESP należą do najbardziej szanowanych i wpływowych artystów współczesnej muzyki, a nasze modele Signature Series oferują wygląd, brzmienie i komfort, którymi cechują się ich własne instrumenty." - mówi prezes ESP Matt Maciandaro.

Na targach NAMM 2014 w Kalifornii będzie więc można zobaczyć nowy model Signature Series gitary Jamesa Hetfielda Iron Cross w wykończeniu Snow White. Instrument będzie dostępny zarówno w wersji ESP jak i w tańszej LTD.


Nowego sygnowanego instrumentu doczeka się także drugi gitarzysta Metalliki - Kirk Hammett. Jego zamiłowanie do filmów grozy kolejny raz znajdzie odzwierciedlenie w wykończeniu nowego limitowanego modelu LTD KH-WZ White Zombie z serii LTD Graphic Series, opracowanego wspólnie przez Hammetta, ESP i Lugosi Enterprises - firmą prowadzoną przez syna aktora odtwarzającego główną rolę w horrorze "Białe zombie" z 1932 r. - Belę Lugosi Jr.


Alex Skolnick, czarujący swoimi umiejętnościami w Testament i Alex Skolnick Trio, przyłożył się do powstania modeli ESP Alex Skolnick i LTD AS-1, które zadebiutują właśnie podczas NAMM 2014. Obydwa modele dostępne będą w wykończeniu Silver Sunburst, a LTD dodatkowo w Lemon Drop z topem z klonu płomienistego (flame maple).


Kolejną gwiazdą, której sygnowany, dostępny w dość przyjaznej cenie model LTD, pojawi się na NAMM, jest Ron Wood. LTD gitarzysty The Rolling Stones pokryty będzie lakierem 3-Tone Burst (LTD Ron Wood Rosewood 3-Tone Burst) albo czarnym (LTD Ron Wood Maple Black).


Ben Weinman, szalejący na scenie wiosłowy Dillinger Escape Plan, będzie miał powód do dumy dzięki pierwszemu modelowi LTD Signature w 2014 roku. BW-1 to gitara semi-hollow z topem z klonu płomienistego wyposażona w mostek EverTune.


Mostek EverTune, gwarantujący, że gitara nie będzie się rozstrajała nawet w wyniku niesprzyjającej pogody, czy długotrwałego transportu znajdzie się również na wyposażeniu 7 strunowego modelu LTD KS-7, pod którym podpisał się Ken Susi z Unearth.


Will Adler z Lamb of God udzielił wskazówek związanych z wykończeniem jego sygnowanych gitar ESP Will Adler Warbird i LTD SE Warbird.

Z kolei arsenał Frédérica Leclercqa, basisty DragonForce powiększy się o nową, sygnowaną gitarę basową LTD FL-204.


Nie zabraknie także gitar wchodzących do asortymentu nowej marki ESP E-II. Tu będą mieli czym pochwalić się muzycy tajwańskiej formacji Chthonic. Jej basista Doris Yeh, dzięki modelowi E-II DYD-5 oraz gitarzysta Jesse Liu z modelem E-II JL-7.

Na targach będzie można również zobaczyć 7 strunową gitarę E-II EV-7 sygnowaną przez Eliasa Viljanena z Sonata Arctica.

Źródło i zdjęcia: http://www.espguitars.com