LTD Elite - nowa seria gitar ze stajni ESP

Newsy
Pozostałe artykuły marki LTD
LTD Elite - nowa seria gitar ze stajni ESP

Firma ESP przedstawiła nową linię gitar LTD Elite, która zaprezentowana zostanie na najbliższych targach NAMM w Anaheim.

Nowa linia LTD Elite będzie miała swój debiut na zimowych targach NAMM 2013. Instrumenty plasują się pomiędzy budżetową serią LTD oraz gitarami ESP, i produkowane będą w fabrykach w Japonii.

 

LTD Elite ST-1 (Duncan) i LTD Elite ST-1 (EMG) mają olchowe korpusy ozdobione topem z klonu wzorzystego oraz naturalnym bindingiem. Osprzęt stanowią klucze Gotoh oraz mostki Floyd Rose'a. Model z pickupami pasywnymi ma zamontowane przetworniki Seymour Duncan JB pod mostkiem oraz Classic Stack Plus w pozycji środkowej i przy gryfie. Gryfy instrumentów mają klonowe nakładki z 24 progami. ST-1 (EMG) posiada palisandrową podstrunnicę, a układ elektryczny tworzą aktywne pickupy EMG 81 przy mostku i EMG SA na środku i pod gryfem.

 

LTD Elite Eclipse-1 to klasyczne konstrukcje o skali 24,75" z pojedynczym wcięciem oraz wklejonym, mahoniowym gryfem z palisandrową podstrunnicą i 22 progami extra jumbo. Wykonany z mahoniu korpus ma naklejony top z klonu płomienistego. W modelu Eclipse-1 (Duncan) układ elektryczny tworzą pickupy Seymour Duncan JB (mostek) i ’59 (gryf). Model z aktywną elektroniką ma zamontowany EMG 57 pod mostkiem i EMG 66 przy gryfie, umieszczone w aluminiowych puszkach. Całości dopełniają klucze Gotoh Magnum Lock oraz stały mostek Gotoh TOM ze strunociągiem.

 

Modele LTD Elite Horizon-3 NT i LTD Elite Horizon-3 FR posiadają olchowe korpusy z wzorzystymi odmianami klonu na topie oraz klonowe, przechodzące przez korpus gryfy z hebanowymi podstrunnicami. Na pokładzie znajdują się przetworniki Seymour Duncan Custom-5 pod mostkiem i Jazz przy gryfie. Horizon-3 NT to konstrukcja wyposażona w stały mostek Gotoh TOM , a LTD Elite Horizon-3 FR ma zamontowane tremolo Floyd Rose'a.

 

LTD Elite M-II również oparte są o konstrukcję neck-through-body z olchowym korpusem, klonem płomienistym na topie oraz klonowym gryfie z hebanową nakładką. Gitary wyposażono w klucze Gotoh i mostek Floyd Rose, a układ elektryczny tworzą aktywne humbuckery EMG 81.

 

www.soundservice.de
www.espguitars.com