ESP Guitars prezentuje model LTD Bela Lugosi Dracula

Newsy
ESP Guitars prezentuje model LTD Bela Lugosi Dracula

W ubiegłym tygodniu na międzynarodowym konwencie Comic-Con 2012 w San Diego firma ESP Guitars zaprezentowała pierwszą gitarę z zaplanowanej serii customowych instrumentów ozdobionych grafikami z horrorów.

Na pierwszy ogień poszedł Béla Lugosi, słynny aktor węgierskiego pochodzenia, którego kreacje w filmach o Draculi przyniosły mu ogromny sukces. Jego kolejne role w horrorach nierozerwalnie powiązały go z tym gatunkiem filmowym, a z biegiem lat przyczyniły się do spadku popularności i problemów z psychiką. Lugosi zaczął coraz bardziej utożsamiać się z wizerunkiem Draculi, do tego stopnia, że kiedy zmarł na zawał serca miał, zgodnie z ostatnią wolą, zostać pochowany w stroju wampira.

Gitara ESP LTD Bela Lugosi Dracula to efekt umowy zawartej z Lugosi Enterprises - firmą prowadzoną przez syna aktora Belę Lugosi Jr.

Artwork zdobiący korpus, gryf i główkę gitary jest dziełem Kerry'ego Gammilla z Monsterverse Entertainment, firmy wydającej komiksy utrzymane w konwencji horroru, przede wszystkim serię 'Béla Lugosi's Tales from the Grave', do której nawiązuje obrazek umieszczony na instrumencie.

Gitara ESP LTD Bela Lugosi Dracula wyposażona jest w olchowy korpus, klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą, na której nabito 24 progi XJ (extra jumbo) oraz aktywne przetworniki EMG 81. Model ma trafić do sprzedaży jesienią. 

"Pracujemy w tej chwili z kilkoma największymi nazwiskami ze świata komiksowego i filmowego horroru i jesteśmy bardzo podekscytowani tym nowym obszarem działalności ESP" - powiedział prezes firmy Matt Masciandaro.

Trzeba przyznać, że instrument prezentuje się interesująco :)