Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Lipiec 2012

Magazyn fanów gitary

Bycie gitarzystą nie ogranicza się jedynie do skupienia swej uwagi na szlifowaniu warsztatu i nauce skal. Oprócz zagadnień ściśle związanych z samym instrumentem warto także zaznajomić się z takimi tematami, jak obsługa oprogramowania typu DAW. W lipcu idziemy krok dalej poruszając niezwykle istotną z punktu widzenia końcowego rezultatu brzmieniowego kwestię, a mianowicie korekcję ścieżek gitarowych w miksie. Warto się przekonać, że wiedza na temat tego, które częstotliwości przyciąć, a które ewentualnie podbić, jest bardzo przydatna. Polecam!

A co na płycie CD? W tym miesiącu szczególnie warte uwagi są transkrypcje utworów „Sunshine Of Your Love” grupy Cream oraz „Kanon Pachelbela”. Jeśli wydaje Wam się, że nie znacie tych kawałków, to posłuchajcie nagrań na płycie CD i wszystko stanie się jasne!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Slash - wywiad
Slash jest autorem jednych z najlepszych kawałków rockowych, jakie kiedykolwiek powstały, zdobył status gwiazdy i światową sławę.
strona 24
Joe Bonamassa - wywiad
Joe Bonamassa już wielokrotnie gościł na naszych łamach. Tym razem artysta przypomniał o sobie nowym albumem.
strona 42
Jim Marshall - artykuł
Przedstawiamy sylwetkę legendarnego właściciela firmy Marshall Amplification, Jima Marshalla, który zmarł 5 kwietnia tego roku.
strona 44
Jacek Kuderski
w Basiście

...a poza tym: Tomik Wincenciak, Defil Baston oraz warsztaty basowe.
26 dodatkowych stron
ESP Ron Wood STD - test
Kim jest Ronnie Wood? Kto wie, ręka w górę! Widzę oczyma wyobraźni las rąk, ponieważ muzyka znanego z takich formacji, jak Jeff Beck Group, Faces czy wreszcie the Rolling Stones, w której gra od 1975 roku, z pewnością przedstawiać nie trzeba.
strona 52
Ibanez Prestige RG2228 - test
Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się gatunek muzyczny spod znaku djent, w którym progresywne, metalowe riffy potężnie brzmią w obniżonych strojach gitar takich zespołów, jak Meshuggah czy Periphery.
strona 56
Vintage VGA900SB - test
Marka Vintage cieszy się sympatią wśród osób szukających instrumentu z niższej oraz średniej półki cenowej. Historia firmy sięga lat 60., kiedy John Hornby Skewes założył biznes w rodzinnym mieście Garforth w Anglii. Pomysł Johna bazował na dystrybucji własnych marek instrumentów.
strona 60