Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Czerwiec 2012

Magazyn fanów gitary

Bycie gitarzystą nie ogranicza się jedynie do skupienia swej uwagi na szlifowaniu warsztatu i nauce skal. Oprócz zagadnień ściśle związanych z samym instrumentem warto także zaznajomić się z takimi tematami, jak obsługa oprogramowania typu DAW. W lipcu idziemy krok dalej poruszając niezwykle istotną z punktu widzenia końcowego rezultatu brzmieniowego kwestię, a mianowicie korekcję ścieżek gitarowych w miksie. Warto się przekonać, że wiedza na temat tego, które częstotliwości przyciąć, a które ewentualnie podbić, jest bardzo przydatna. Polecam!

A co na płycie CD? W tym miesiącu szczególnie warte uwagi są transkrypcje utworów „Sunshine Of Your Love” grupy Cream oraz „Kanon Pachelbela”. Jeśli wydaje Wam się, że nie znacie tych kawałków, to posłuchajcie nagrań na płycie CD i wszystko stanie się jasne!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

John Norum - wywiad
Nieśmiertelny kawałek "The Final Countdown" z trzeciego albumu grupy Europe znają chyba wszyscy. Jedni ich pokochali, a inni znienawidzili.
strona 24
John Petrucci - wywiad
Co się stanie, kiedy swoje siły połączy John Petrucci ze wschodzącą gwiazdą gitary, Mishą Mansoorem z grupy Periphery? Sprawdźcie sami!
strona 30
Rockmana trudna dola - artykuł
Kontynuując opowieść o perypetiach muzyków związanych z weryfikacją, przejdźmy do kwestii związanych z organizacją koncertów.
strona 52
Wojtek Mazolewski
w Basiście

...a poza tym: Par Sundstrom (Sabaton), Epiphone Jack Casady oraz warsztaty basowe.
26 dodatkowych stron
Ibanez JEM70V - test
Jakkolwiek oficjalnie za datę powstania Ibaneza przyjmuje się 1957 rok, to korzenie tej japońskiej marki nierozerwalnie związane są z powołanym do życia w roku 1908 koncernem Hoshino. Co więcej, meandry europejskiej historii wplątały w curriculum vitae firmy hiszpańską tradycję lutniczą Salvadora Ibaneza.
strona 54
Vintage VS6 CG - test
Za powstałą w 2008 roku firmą DBZ Guitars stoi legendarny już wytwórca gitar Dean B. Zielinsky. pierwsze konstrukcje zostały zaprezentowane przez lutnika już w 1977 roku, a wieloletnia działalność przełożyła się na sukcesy marki Dean Guitars.
strona 52
Zagraj jak...
Godsmack, Windham Hill, Randy Rhoads, Steve Morse, George Van Eps, Pete Townshend
strona 98