Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Maj 2012

Magazyn fanów gitary

Są utwory, które po prostu wypada znać, i to nie tylko od strony odbiorcy, ale i wykonawcy. Jednym z takich klasyków na gitarę elektryczną jest właśnie kompozycja Carlosa Santaty „Europa (Earth’s Cry Heaven’s Smile)”.

 

W majowym wydaniu „Gitarzysty” prezentujemy dokładną transkrypcję tego słynnego kawałka. Z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie niezależnie od poziomu zaawansowania z uwagi na dosyć prostą formę głównego tematu kompozycji.

 

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Grzegorz Skawiński - wywiad
Co łączy takie projekty, jak Kombi, Kombii, O.N.A. czy Skawalker? Oczywiście postać Grzegorza Skawińskiego - gitarzysty, który w swojej muzyce umiejętnie łączy pop z muzyką gitarową.
strona 26
Deep Purple - artykuł
W latach 1969-1973 zespół Deep purple dosłownie zawojował świat, po czym... rozpadł się z hukiem. To jest historia o bitwach na wiosła i walce trudnych charakterów.
strona 36
Klucze zwykłe i blokowane - artykuł
Fakty są takie: bez względu na to, na jakiej grasz gitarze, Twój instrument od czasu do czasu się zwyczajnie rozstraja...
strona 38
Janek Gwizdala
w Basiście

...a poza tym: Krzysztof Kieliszkiewicz, Musikmesse 2012, Music Man Stingray 4 Classic, markbass F1 oraz warsztaty basowe.
26 dodatkowych stron
Ibanez FR320 - test
Jakkolwiek oficjalnie za datę powstania Ibaneza przyjmuje się 1957 rok, to korzenie tej japońskiej marki nierozerwalnie związane są z powołanym do życia w roku 1908 koncernem Hoshino. Co więcej, meandry europejskiej historii wplątały w curriculum vitae firmy hiszpańską tradycję lutniczą Salvadora Ibaneza.
strona 54
DBZ Imperial ST Bigsby - test
Za powstałą w 2008 roku firmą DBZ Guitars stoi legendarny już wytwórca gitar Dean B. Zielinsky. pierwsze konstrukcje zostały zaprezentowane przez lutnika już w 1977 roku, a wieloletnia działalność przełożyła się na sukcesy marki Dean Guitars.
strona 52
Bugera 1960 Infinium - test
Marka Bugera od kilku lat coraz sukcesywniej zdobywa rynek wzmacniaczy gitarowych, a po budżetowe przecież konstrukcje zaczyna sięgać coraz więcej profesjonalnych muzyków. Za powstaniem i rozwojem firmy stoi niemiecki Behringer, który postawił sobie za cel utworzenie własnej marki produkującej wysokiej klasy lampowe wzmacniacze gitarowe.
strona 62