Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Kwiecień 2012

Magazyn fanów gitary

Dla sporej części gitarzystów umiejętność szybkiej gry jest na tyle ważna, że kwestii tej są oni w stanie poświęcić bardzo wiele uwagi. Czy to dobrze? Nie sposób tego ocenić, ponieważ szybka gra to tylko jeden ze sposobów ekspresji, który można wykorzystać na wiele sposobów. Niektórzy po prostu lubią grać szybko. Właśnie dla tych muzyków w najnowszym Gitarzyście znalazł się czterostopniowy program treningowy, który najlepiej traktować dokładnie tak samo jak wskazówki dotyczące ćwiczeń na… siłowni.

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Nuno Bettencourt - wywiad
W latach 90. był na szczycie, a wielki przebój grupy extreme "More than Words" święcił triumfy na listach przebojów. Dzisiaj powraca w wielkim  stylu, dzieląc scenę z... Rihanną.
strona 24
Tosin Abasi (Animals As Leaders) - wywiad
Tosin Abasi reprezentuje nowe pokolenie wirtuozów gitary. Wraz ze swoim zespołem Animals As Leaders udowadnia, że metal może być naprawdę wolny od uprzedzeń.
strona 32
Jak grać szybciej? - artykuł
Jeśli chcesz grać szybciej, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: istnieją proste sposoby, dzięki którym osiągniesz cel.
strona 38
Bjorn Englen
w Basiście

...a poza tym: Jakub Wandachowicz, Fender Jazz Bass Deluxe V, Höfner 185 CT, warsztaty z Tomaszem Fularą i Marcinem Pendowskim.
26 dodatkowych stron
Co przed gitarą? - artykuł
Muzyka w starożytnej Grecji to temat niezwykle ciekawy i wbrew pozorom niezwykle obszerny.
strona 50
Ibanez RG1XXV - test
Marka アイバニーズ, nam  europejczykom bardziej znana jako Ibanez, jest jedną z kilku najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Znają ją wszyscy, ale nie wszyscy wiedzą, jak głęboko sięgają jej korzenie.
strona 52
Fret-King Super-matic - test
Fret-king jest przykładem brytyjskiej wizji instrumentów, za którą odpowiedzialny jest guru gitarowej technologii, Trev Wilkinson, będący wspólnie z firmą JHS właścicielem marki. Mostki gitarowe Wilkinsona razem z całym asortymentem innych części wykorzystywane są od lat przez wielu producentów gitar na całym świecie, a ogromna wiedza i ponad  30-letnie doświadczenie konstruktora zostały wykorzystane przy budowie gitar Fret-king.
strona 62