Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Marzec 2012

Magazyn fanów gitary

Oprócz dwóch transkrypcji, które znalazły się w marcowym wydaniu „Gitarzysty” („Night Eternal” grupy Moonspell oraz „Gdybyś kochał, hej!” formacji Breakout), w piśmie pojawiła się także miniatura prezentująca styl gry wybitnego szkockiego gitarzysty folkowego Herberta „Berta” Janscha. Ten zmarły w zeszłym roku artysta wywarł olbrzymi wpływ na całe pokolenia gitarzystów. Nawet sam Jimmy Page był na tyle zafascynowany grą Berta, że zapożyczył od niego kilka technik. W „Gitarzyście” znalazł się zapis nutowy zagrywek Janscha uzupełniony tabulaturami oraz ścieżkami audio na płycie CD. To doskonały materiał nie tylko dla każdego fana muzyki folkowej, ale także ogólnie gitary akustycznej.


Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Tony MacAlpine - wywiad
Jest na tym świecie kilku muzyków zasługujących na miano giganta gitary, a jednym z nich bez wątpienia jest Tony MacAlpine.
strona 28
Richie Kotzen - wywiad
Richie Kotzen to niezwykle wszechstronny i utalentowany gitarzysta, który doskonale odnajduje się nie tylko jako instrumentalista, ale również wokalista.
strona 36
Victor Smolski (Rage) - wywiad
Nieczęsto zdarza się słyszeć o muzyku z Białorusi, który nie dość, że grał muzykę "rewolucjonistów", to jeszcze zdołał zrobić światową karierę.
strona 42
Matthe Garrison
w Basiście

...a poza tym: Michał Kwiatkowski, DBZ Imperial FM Bass, LTD Vintage-204, warsztaty z Tomaszem Fularą i Marcinem Pendowskim.
26 dodatkowych stron
Scott Ian i Rob Caggiano (Anthrax) - wywiad
Jeszcze całkiem niedawno wieszczono śmierć zespołu Anthrax, ale muzycy czekali tylko na właściwy moment, by przystąpić do ataku...
strona 48
Knaggs Kenai Tier 2 - test
Gitary Knaggs zadebiutowały niespełna dwa lata temu na targach we Frankfurcie i od razu wzbudziły spore zainteresowanie wśród oglądających.
strona 58
Dean Michael Amott Bloodstorm - test
W przypadku muzyki metalowej nie jest trudno znaleźć elementy gitary, które doskonale nadają się do podkreślenia jej groźnego, makabrycznego, bezkompromisowego (niepotrzebne skreślić) charakteru, czyniąc z niej jeszcze bardziej bezwzględne narzędzie do szerzenia zniszczenia.
strona 62