Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Czerwiec 2011

Magazyn fanów gitary

Gitarzysta bywa
Najnowszy numer magazynu „Gitarzysta” pokazuje, że warto... bywać. Oprócz relacji z targów Musikmesse znajdziecie w nim bowiem także dwa inne warte uwagi artykuły z ciekawych imprez: relację z festiwalu Thanks Jimi połączonego z tegoroczną próbą bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu, a także z koncertu o nieco makabrycznie brzmiącym tytule – Jason Becker’s Not Dead Yet Festival, który odbył się w San Francisco. Jak się okazuje, tytuł tego drugiego wydarzenia został wymyślony przez samego Jasona Beckera, jednego z największych gitarzystów rockowych na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

25-lecie klasyków thrash metalu w Gitarzyście
W czerwcowym wydaniu „Gitarzysty” znalazł się obszerny artykuł dotyczący trzech kultowych albumów, które z pewnością zna każdy miłośnik mocniejszych brzmień: Master Of Puppets Metalliki, Peace Sells... But Who’s Buying? Megadeth i Reign In Blood Slayera. Tak się składa, że wszystkie te płyty zostały nagrane dokładnie dwadzieścia pięć lat temu (mamy więc okrągły jubileusz!) i szybko uzyskały status kamieni milowych thrash metalu. W artykule min. ciekawostki kulisy powstania tych wyjątkowych albumów oraz wspomnienia Dava Mustaine\'a, Chrisa Poland\'a i Kerry\'ego King\'a.

Gitarzysta też czasem nagrywa
Gra na gitarze to nie tylko długie godziny spędzone z instrumentem. To także próba zarejestrowania swoich dokonań. Tylko jak się do tego zabrać? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć redakcja magazynu „Gitarzysta” w kolejnym odcinku z serii „Domowe studio gitarzysty” zatytułowanym „Nagrywanie i używanie wtyczek programowych”. Jeśli chcecie wyjść poza ramy zwykłe sesje z gitarą i dodać do nich coś więcej, to zapraszamy do przyjrzenia się, jak przebiega proces nagrywania ścieżek gitarowych z wykorzystaniem wirtualnego zestawu efektów. Gitarzyści mają dzisiaj proste życie, wystarczy tylko... zajrzeć do „Gitarzysty” 6/2011.

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi: