Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Listopad 2017

Magazyn fanów gitary

Powiedzieć, że Krzysztof Misiak (którego gościmy na okładce z okazji wydania nowej płyty) jest gitarzystą światowego formatu to nic nie powiedzieć. I nie chodzi tu nawet o jego portfolio, w którym pełno znanych nazwisk, o komponowanie muzyki do rozmaitych przedsięwzięć kulturalnych, o aspekt edukacyjny (nie tylko obecnie – pamiętamy genialne szkółki z legendarnego GiB-u), czy dziennikarski. Krzysztof to prawdziwe zwierzę sceniczne, a każdy kto miał go okazję widzieć w warunkach bojowych, kiedy na gryfie wyczarowuje piękne improwizowane frazy, miał gwarantowane ciary na plecach. W numerze także Santana, wraz z braćmi Isley opowiadający o płycie „Power Of Peace” oraz Bootsy Collins, Foo Fighters, Mike Rutherford, Magdalena Czwojda, Steve Khan, Lee Malia i Shaun Morgan. W części sprzętowej 14 testów, a w edukacyjnej lekcje gitarowe w stylach od klasyki po metal.

 

Zapraszam do lektury Waszego ulubionego miesięcznika!
Krzysztof Inglik

Wydanie drukowane

Zamów już dziś ten numer

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Krzysztof MisiakZ okazji wydania płyty "5.1" rozmawiamy z Krzysztofem Misiakiem, polskim wirtuozem gitary elektrycznej, ex-gitarzystą zespołu Chylińska. Znanym również ze współpracy z Wojciechem Pilichowskim, Markiem Bilińskim, Mietkiem Jureckim czy Ryszardem Wolbachem.

SantanaCarlos Santana oraz Isley Brothers dzielą się z nami swoimi refleksjami na temat ich magicznego spotkania na płycie "Power of Pece"

Foo FightersGoście, wycieczki do świata muzyki pop i zupełnie nowe instrumenty - nowa płyta Foo Fighters to wiele niespodzianek i jeszcze więcej ciekawostek. Chris Shiflett i Pat Smear, gitarzyści zespołu, opowiedzieli nam o kulisach pracy nad najnowszym albumem zespołu.

Chapman Ghost Fret ProGhost Fret, niezwykły instrument o dynamicznym, rockowym kształcie to jeden z modeli serii Pro Series - jednej z trzech, obok Standard i Signature.

Epiphone Masterbilt Zenith ClassicEpiphone Masterbilt Zenith Classic to gitara swoim designe’m przywodząca na myśl odległe czasy pierwszej połowy dwudziestego wieku.

Ibanez RG652AHMPrestige to najwyższa linia produkowanych seryjnie gitar Ibanez - te instrumenty są budowane w Japonii przez najlepszych lutników istniejącej od 1908 r. firmy Hoshino Gakki, wytwarzającej od 1954 r. gitary marki Ibanez.

Bootsy Collins w Basiście
 


...a poza tym m.in.: Ampeg Classic Analog Bass Preamp, Ampeg Scrambler Bass Overdrive, Dean Markley NickelSteel 45-105 Signature