Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Sierpień 2017

Magazyn fanów gitary

Na naszej okładce gości John Petrucci, którego złapaliśmy w Londynie, aby pokazał nam swój aktualny arsenał sprzętowy. Ale niewątpliwym clou numeru jest wspomnieniowy artykuł o nieodżałowanym Chrisie Cornellu. Rozmawiamy także z włoskim wirtuozem Fabrizio Leo, który wydał właśnie swój najnowszy projekt solowy oraz z prawą ręką Stinga – Dominikiem Millerem. Na miesiąc przed kolejną odsłoną Satyrbluesa, jego spiritus movens – Victor Czura – zdradza nam kilka ważnych tajemnic. Oprócz tego w numerze sierpniowym: Al di Meola, Adam Palma, Marc Ford, Mietek Jurecki, Tuk Smith, a także 11 testów sprzętu i lekcje gitarowe. Last but not least: druga część warsztatu mistrzowskiego Nicka Johnstona, który wzniesie Wasze gitarowe umiejętności na kolejny poziom.

 

Polecam,
Krzysztof Inglik

Wydanie drukowane

Zamów już dziś ten numer

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Chris CornellNie ma żadnych wątpliwości, że podczas odczytywania długiej listy rockowych sław, które odmieniły historię muzyki, usłyszymy nazwisko ‘Cornell’, a jego twórczość będzie pięknym świadectwem jego wielkości.

strona 28

John PetrucciSpotykamy się z Johnem w Hammersmith Apollo, w Londynie, gdzie zespół gra trasę z okazji 25-lecia albumu "Images And Words"… Jak mogliśmy przypuszczać, John doskonale panuje nad całym swoim gitarowym arsenałem i w swojej krucjacie po najlepsze brzmienie nie bierze jeńców.

strona 34

Fabrizio LeoGrał na scenie z największymi gwiazdami włoskiej muzyki pop: Fiorella Mannoia, Laura Pausini, Eros Ramazzotti, czy Renato Zero, z którymi zjechał cały świat i zyskał niezwykłą popularność. Przyjaciele i fani mówią o nim "Bicio"…

strona 46

Gibson Firebird 2017 TGibson Firebird to jeden z podstawowych instrumentów Johnny Wintera, swego czasu grał na nim także Ronnie Wood, a ostatnio Joe Bonamassa.

strona 76

Ibanez AFC151Ibanez AFC151 z nowej serii Contemporary Archtop to jedna z najciekawszych propozycji marki Ibanez w obszarze elektrycznych konstrukcji hollow-body.

strona 80

Jackson Pro Misha Mansoor Juggernaut HT6 SWMisha Mansoor jest niewątpliwie zadowolony z rezultatów współpracy z Jackson Guitars, dzięki której powstała seria wyczynowych gitar 6 i 7-strunowych do szybkiego i ostrego grania pod nazwą Juggernaut

 

strona 84

LTD M-403HTPoczątki marki LTD sięgają połowy lat 90. zeszłego wieku, kiedy to firma ESP zdecydowała się na stworzenie nowej linii produktów, które będą dostępne w niższych cenach niż gitary z logo ESP. W tym miesiącu sprawdzimy, co ciekawego ma do zaoferowania jedna z nowości, a mianowicie gitara LTD M-403HT

strona 88