Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Lipiec 2017

Magazyn fanów gitary

Wakacyjne klimaty otwiera Brad Paisley - gitarzysta country, piosenkarz, kompozytor, osobowość telewizyjna, nazwisko znane pod każdym dachem w USA. Ma swoją własną linię obuwia, ubrań, akcesoriów w amerykańskim, sieciowym gigancie Boot Barn. Wygrał tak wiele konkursów, że ktoś doszedł do wniosku, iż lepiej będzie uczynić go prowadzącym gali nagród CMA (Country Music Association). Kolejnym ważnym gościem numeru lipcowego jest Nick Johnston - mam nadzieję, że jego lekcja wideo dostarczy Wam satysfakcji i wzbogaci grę na gitarze. Grant Nicholas z grupy Feeder pokazuje nam i opisuje z detalami swój sceniczny „rig”. Piotr Lekki to znakomity rockowy wioślarz i producent muzyczny z nominacją do Fryderyka na koncie. Dzielił scenę nie tylko z najlepszymi rodzimymi gitarzystami, ale także z tuzami światowej gitary. Piotr Truchel to wiosłowy formacji Peter True i Absyntia, która powraca z nową, mocniejszą płytą. W numerze także Doyle Bramhall II, Benjamin Burnley i Keb’ Mo’, a w Arsenale Gitarzysty aż 14 testów. Będzie co czytać i grać, gdziekolwiek Was urlop zabierze.

 

Zapraszam do lektury,
Krzysztof Inglik

Wydanie drukowane

Zamów już dziś ten numer

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Brad PaisleyLubiany na całym świecie gitarzysta country powrócił na festiwal Country To Country przed wydaniem swojej nowej płyty. Zbadaliśmy co słychać w Świecie Paisleya, eksplorując przy okazji temat jego nowego, sygnowanego Tele…

strona 24

Piotr LekkiOd marzyciela i fana ciężkiego rocka, do gitarzysty i producenta muzycznego, który wyprodukował album nominowany do Fryderyka. Mr. Lekki może dzisiaj powiedzieć, że warto wierzyć we własne marzenia.

strona 34

Piotr TruchelZespół Absyntia zapowiada nowy, mocniejszy album, a niemal w tym samym czasie uszy słuchaczy podbija "Winter" - ostatni singiel z płyty "Hell Flower" projektu Peter True. Gitarzysta Piotr Truchel stojący za obiema formacjami i dodatkowo prowadzący własną szkołę muzyczną ma - jak słychać - pełne ręce roboty.

strona 42
Marcin Pendowski w Basiście


...a poza tym m.in.: Ibanez BTB746, Laney Nexus SLS
26 dodatkowych stron

Alvarez MGA70 E i AF30 CEFirma Alvarez założona została w 1965 roku przez dystrybutora instrumentów muzycznych St. Louis Music, od kilku dekad działającego już na rynku, jednak historia marki związana jest nieodłącznie z legendarnym japońskim lutnikiem, Kazuhiro Yairim

strona 60

Charvel Pro-Mod San Dimas Style 2 HH M AshCharvel to marka należąca do koncernu Fender i związana z nim właściwie od początku swego istnienia, kiedy to Wayne Charvel w połowie lat 70. XX w. zaczął naprawiać i przerabiać gitary Fendera na życzenie ich właścicieli szukających nowych brzmień.

 

strona 64

Ibanez RGAIX7U ABS Iron LabelSeria Iron Label wywodzi się z wyjątkowo popularnej, istniejącej już na rynku 30 lat linii RG. Producent intensywnie rozwija tę gałąź produktów, a w jej skład wchodzi coraz więcej ciekawych instrumentów przeznaczonych do cięższych brzmień.

strona 68