Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Czerwiec 2017

Magazyn fanów gitary

Steve Morse - nie ulega wątpliwości ikona gitary od czasów Dixie Dregs - jest także gitarowym filarem legendarnego Deep Purple, który powrócił niedawno ze znakomicie przyjętym albumem „inFinite”. Bohater naszej okładki opowiada nam o jego powstaniu, a także… o budowaniu nieskończonej, gitarowej wieży. Anders Nystrom, gitarzysta Katatonii, ujawnia swoje nieszablonowe podejście do syntezowanej ściany dźwięku. Objawienie gitary prosto z Australii - Plini, niedawny gość na płycie Jakuba Żyteckiego - komentuje komplementy otrzymane od samego Steve’a Vaia. Oprócz tych artystów w numerze czerwcowym także: Black Star Riders, Eric Johnson, George Lynch, Michael Schenker, Jeremy Widerman i Leszek Winder. W części edukacyjnej lekcje gitarowe w stylach od klasyki po metal, a w sprzętowej aż 14 testów i przegląd guitar-rigu grupy Sum 41.

 

Zapraszam do lektury,
Krzysztof Inglik

Wydanie drukowane

Zamów już dziś ten numer

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Steve MorseZ gitarzystą Deep Purple rozmawiamy o ostatniej trasie koncertowej zespołu, nowej płycie, jego doświadczeniach w licznych projektach i sygnaturach Music Mana.

strona 26

Leszek Winder"Wolna, żywa muzyka", badanie własnych możliwości, wsłuchiwanie się w to co mi w duszy gra. Oto muzyczna filozofia tego wspaniałego gitarzysty. Twórca formacji Czarny Pies opowiada o zespole i płycie koncertowej.

strona 36

Anders NystromOd czasu skromnego, deathmetalowego debiutu, we wczesnych latach 90, szwedzka grupa Katatonia urosła do rangi jednego z najważniejszych graczy na europejskiej scenie ciężkiego grania. Rozmawiamy z gitarzystą grupy, Andersem Nystromem.

strona 42
Geezer Butler w Basiście


...a poza tym m.in.: Vintage VJ74 NAT, EBS Magni 50
26 dodatkowych stron

Epiphone Les Paul ES ProNajbardziej rozpoznawalne gitary elektryczne marki Epiphone to Les Paul i modele typu półpudło, czerpiące z tradycji Gibsonów typu ES. Instrumentem, który łączy te dwie specyfiki jest Les Paul typu semi-hollow.

strona 66

Ibanez JEM77WDP CNLOstatnio pojawiły się bardzo ciekawe, limitowane serie gitar Ibanez Prestige Dealer przygotowane specjalnie i dostępne tylko u wybranych dealerów japońskiej marki. Testujemy instrument z takiej ekskluzywnej kolekcji - Ibanez RG3777DX w kolorze Laser Blue.

 

strona 70

Music Man Axis Super Sport Limited Edition Starry NightOd czasów powołania marki, instrumenty Music Man charakteryzowały różnorodne innowacje wytyczające kierunki rozwoju w branży. Tak było m.in. w przypadku gitary Axis, której protoplastą był instrument sygnowany przez Eddiego Van Halena.

strona 74