Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Maj 2017

Magazyn fanów gitary

Marcus Miller – Ladies & Gentlemen – kompozytor, aranżer, producent, multiinstrumentalista grający m.in. na instrumentach klawiszowych i klarnecie basowym z takimi tuzami jak Miles Davis, Luther Vandross, Michael Jackson, Bryan Ferry czy Frank Sinatra – w rewelacyjnym i obszernym wywiadzie tylko u nas! Również w numerze majowym wspominamy nieodżałowaną legendę gitary jazz-fusion – Allana Holdswortha. Łączymy się z kwaterą główną Mike’a Oldfielda by usłyszeć wzruszającą historię jego muzycznego katharsis. Zastanawiamy się nad tajnikami przemysłu muzycznego. Rozmawiamy też z artystami takimi jak Graham Pinney, Charlie Burchill oraz Zagi. W sferze sprzętowej, oprócz 16 testów, szczegółowo opisujemy rig grupy Opeth. A wszystko to okraszone 7 lekcjami w stylach od klasyki po metal.

 

Zapraszam do lektury,
Krzysztof Inglik

Wydanie drukowane

Zamów już dziś ten numer

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Allan HoldsworthAllan Holdsworth był artystą, a właściwie Artystą wśród artystów. Nie sposób przecenić jego twórczości. Stworzył swój, odmienny, bardzo osobisty muzyczny świat dźwięków, do którego zabierał słuchacza w daleką podróż, do zupełnie innej galaktyki.

strona 28

Mike OldfieldKiedy świat Mike’a rozpadł się w roku 2012, wybawieniem okazał się być nowy album, który nawiązał do twórczości Artysty z lat 70. "To stara jak świat historia - mówi twórca ‘Return To Ommadawn’ - "Z bólu rodzi się piękno".

strona 42

Przemysł muzycznyPrzemysł muzyczny to bardzo skomplikowana machina, której zrozumienie wymaga wiele czasu i energii. Choć w naszym kraju branża muzyczna dopiero się rozwija i cały mechanizm jest przez to prostszy niż na Zachodzie, to warto zapoznać się z informacjami na temat jego funkcjonowania.

strona 50
Marcus Miller w Basiście


...a poza tym m.in.: Ibanez GSR206, Gallien Krueger MB150S-112 III, D’Addario FlexSteels...
26 dodatkowych stron

Gretsch G5420T Electromatic Hollow BodyOstatnie dekady i coraz większa różnorodność na rynku instrumentów muzycznych powodują, że gitary z głębokim pudłem wracają do łask, czego przykładem jest przedstawiony model z serii Electromatic.

strona 66

Ibanez JEM77WDP CNLDo naszego testu dotarła najnowsza, wchodząca w skład serii Premium, tegoroczna sygnatura Steve Vaia, JEM77WDP, po raz kolejny zaskakująca swoim wyglądem oraz oryginalnymi elementami wykończenia i osprzętu.

 

strona 70

Music Man ValentineValentine może się kojarzyć z Walentynkami, jednak powodem nazwania gitary w taki sposób jest postać gitarzysty zespołu Maroon 5, James Valentine, który przyczynił się do powstania tego instrumentu.

strona 74