Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Luty 2017

Magazyn fanów gitary

Paul Gilbert – gość naszej lutowej okładki – jest dowodem na to, że młodzieńczy zapał i żar pasji do instrumentu zachować można nawet po kilkudziesięciu latach intensywnej kariery i zwiedzeniu wszystkich możliwych scen świata. Mistrz sześciu strun opowiada o swoim najnowszym krążku, dobieraniu muzyków i niebezpieczeństwach zbyt technicznego grania. Tuż za nim, legenda Teksasu Billy Gibbons – w wyjątkowym wywiadzie odkryje przed wami kolejne tajemnice bluesa. Okazuje się, że nowy, akustyczny album Erica Johnsona jest równie dobry co wszystkie wielkie dzieła, które nagrał dotąd na gitarze elektrycznej – nie mogliśmy więc nie zapytać go o szczegóły i tajemnice jego nagrania. Nie zabrakło też mocniejszego uderzenia w postaci Marka Pająka z grupy Vader, będącej naszym metalowym towarem eksportowym – prezentujemy ekskluzywne zdjęcia jego nowej gitary. W numerze także bluesowy huragan z UK Aynsley Lister, strażnik dziedzictwa Lynyrd Skynyrd Gary Rossington, Joe Duplantier z zespołu Gojira oraz gorąca galeria zdjęć prosto z zakończonych kilka dni temu NAMM Show 2017.

 

Zapraszam do lektury,
Krzysztof Inglik

Wydanie drukowane

Zamów już dziś ten numer

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Paul GilbertWirtuoz powrócił z nowym albumem, a w rozmowie z Gitarzystą opowiedział o edukacji, saksofonach i wypełnianiu przestrzeni wokół siebie szybkimi, gitarowymi riffami…

strona 24

Eric JohnsonOkazuje się, że nowy akustyczny album Erica Johnsona jest równie dobry co wszystkie wielkie dzieła, które nagrał dotąd na gitarze elektrycznej. Album, któremu poświęciliśmy większą część naszej rozmowy z Erikiem zatytułowano po prostu EJ.

strona 42

Marek PająkNajważniejszy jest pomysł i właściwy riff. To jest podstawa od której zaczynam. Dopiero później pojawia się w głowie koncepcja brzmienia i wtedy szukam odpowiednich urządzeń...

strona 48
Stefan Nowakowski w Basiście


...a poza tym m.in.: NAMM Show 2017, Fender American Deluxe Dimension V HH, Ibanez SRFF806-BKS 6...
26 dodatkowych stron

Dean NashVegas Flame HHDean Guitars to firma należąca do największych amerykańskich producentów gitar, posiadająca w swojej ofercie ogromny wybór instrumentów oraz niezwykle bogatą listę znamienitych endorserów.

strona 66

Epiphone Inspired by 1955 Les Paul Custom OutfitW tym miesiącu prezentujemy kolejną gitarę bazującą na konstrukcji klasycznego Les Paula z logo Epiphone na główce.

 

strona 68

Fender American Professional Stratocaster HSS ShawbuckerZnaną i cenioną serię American Standard zastąpiono z początkiem bieżącego roku serią American Professional.

strona 72