Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Lipiec 2016

Magazyn fanów gitary

Jan Borysewicz wydaje nową płytę pod szyldem Jan Bo – czy przebije słynną „Wojnę w mieście”? O tym przekonamy się za chwilę, a tymczasem rozmawiamy z artystą o zamierzeniach, planach i ideach. Joe Bonamassa planuje nowy koncertowy hołd, tym razem dla gwiazd brytyjskiego bluesa. Joe nie tylko zdradził nam szczegóły, ale także pokazał kilka fraz typowych dla tego nurtu, które dla was w nutach rozpisaliśmy. Z innej galaktyki stylistycznej zrzut z nowym albumem „Magma” wykonała Gojira – rozmawiamy z gitarzystą Joe Duplantier. Oprócz wymienionych dżentelmenów spotykamy się także z artystami takimi jak Andy Timmons, Zucchero, Yanina Iwański, Marta Zalewska, Ian Fletcher Thornley i Rich Robinson. W części poświęconej najniższym pasmom króluje Ewa Langer – basistka legendarnego zespołu PRL i żeńskiego kwartetu Translola, a także pomysłodawczyni i współorganizatorka festiwalu Kobieca Transsmisja. Serdecznie zapraszam!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Jan Borysewicz"Nową płytę robiłem razem z Rafałem Paczkowskim. Mieliśmy dość ciekawy system pracy. Ja działałem w swoim studio, które znajduje się u mnie w domu..."

strona 26

Joe Bonamassa"Zanim zacząłem słuchać amerykańskich artystów, moją inspiracją był blues brytyjski. Potem, kiedy wracałem wstecz do Roberta Johnsona to już poprzez pryzmat Claptona..."

strona 34

Janusz Yanina Iwański"Na nowej płycie "Kręci się" wszystkie kompozycje są moje i prawie wszystkie moje teksty, ale na te pozostałe również miałem wpływ..."

strona 46
Ewa Langer w Basiście


...a poza tym m.in.: Darkglass Microtubes B3K, Aguilar SL 410 X, Ortega Stompbox Cajon...
26 dodatkowych stron

Charvel Pro-Mod San Dimas Style 1Leżące nieopodal Los Angeles w Południowej Kalifornii, miasto San Dimas jest niewątpliwie ważnym punktem na mapie w świecie elektrycznej gitary. To tutaj w połowie lat 70. Wayne Charvel naprawiał i modyfikował gitary innych marek, pomagając m.in. młodemu Eddiemu Van Halenowi w złożeniu instrumentu, który później wpłynął na historię rocka.

strona 64

Ibanez ASV100FMD-YSLGitary typu vintage z widocznymi oznakami długoletniego użytkowania, pełne przetarć, drobnych uszkodzeń i innych śladów świadczących o tym, że ich życie było naprawdę intensywne, mają swoich wiernych fanów.

 

strona 68

Music Man CutlassPoczątek gitar Music Man przypada na rok 1971 r. kiedy Forrest White, Tom Walker i Leo Fender założyli firmę TriSonix, Inc. W 1973 r. zmienili jej nazwę na Musitek, Inc., a w styczniu 1974 r. na Music Man.

strona 72