Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Styczeń 2016

Magazyn fanów gitary

Vader – to słowo bliskie jest nie tylko miłośnikom sagi Gwiezdne Wojny, ale także fanom ciężkiej muzy – i tak jak w przypadku filmów, znane jest na całym świecie. Polski zespół mający na koncie 10 studyjnych krążków i podbój scen w najdalszych zakątkach globu stał się swego rodzaju towarem eksportowym. Dlatego też spotkaliśmy się z gitarzystą Markiem Pająkiem, który opowie nam nie tylko o swoim rzemiośle, ale też o własnym projekcie solowym. Bohater kolejnego dużego materiału obchodził urodziny kiedy składaliśmy ten numer – Billy Gibbons, odpowiedzialny za rasowe południowo-amerykańskie smaczki gitarowe w ZZ Top. W numerze nie zabraknie także akcentu popowego – James Bay, znany m.in. z superprzeboju „Hold Back The River”, okazuje się być bardzo świadomym gitarzystą, uzbrojonym w arsenał prawdziwych sprzętowych perełek. Ale to nie koniec atrakcji! Spotykamy się z bluesmanem Joe Colombo, który opowie o płycie w duecie z Kasią Skoczek. Po raz pierwszy rozmawiamy też z gitarzystą Brain Connect, który zdobywa progresywną scenę za pomocą świetnej debiutanckiej płyty. W basowej części odpowiedzialny za niskie pasmo Metalliki Robert Trujillo. A to wszystko razem oznacza, że numer styczniowy Gitarzysty jest, jak to mówią Anglicy: A MUST HAVE!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Marek Pająk

Tego, kim dla muzyki metalowej jest Marek, nie trzeba tłumaczyć żadnemu fanowi ciężkiego brzmienia. O jego dokonaniach w świecie przesterowanej gitary można napisać bardzo wiele. Gitarzysta zespołu Vader nie spoczywając na laurach eksploruje również inne światy jako muzyk solowy, o czym nam z nutą tajemnicy opowiada...

strona 30

James Bay

Jego głos potrafi stopić lodowate serca - to sztuka, która udaje się tylko największym artystom. Pisanie piosenek zawiodło go na wielkie światowe sceny, przyniosło mu platynowy album oraz zapewniło szereg prestiżowych nagród. Krążą plotki, że nawet potrafi coś zagrać na gitarze.

strona 36

Billy Gibbons

Do tej pory znany głównie z przekraczania kolejnych granic blues- rockowego świata. Pierwsze solowe dzieło frontmana ZZ Top to jednak zupełnie inna bajka. Billy na płycie "Perfectamundo" zatracił się... w kubańskich rytmach.

strona 44
Robert Trujillo w Basiście

...a poza tym m.in.: Bogdan Wawrzynowicz, Ibanez ATK810ENTF, LTD RB-1006BM, Aguilar Fuzzistor...
26 dodatkowych stron

Michael Kelly MK 1953 CB

Michael Kelly Guitars to amerykański producent instrumentów, który swoją działalność rozpoczął w 1999 roku od wytwarzania mandolin i akustycznych basów. Dwa lata później w ofercie pojawiły się pierwsze gitary akustyczne i elektryczne, a po dziś dzień dewizą marki jest łączenie dobrego brzmienia instrumentów z efektownym, wyróżniającym się designem.

strona 64

Washburn RX 122 B

Miesiąc temu testowaliśmy gitarę Washburn WI 14 WA, która okazała się całkiem przyjemnym instrumentem o niewygórowanej cenie. Tym razem zajmiemy się  kolejnym wiosłem tego samego producenta o podobnie skalkulowanej cenie, a mianowicie modelem RX 122 B.

 

strona 68

Blackstar HT Club 40 VP

Blackstar Amplification Ltd to jeden z najdynamiczniej rozwijających się producentów sprzętu gitarowego. Firma przebojem weszła na rynek i szybko ugruntowała sobie silną pozycję serią bardzo udanych wzmacniaczy i efektów.

strona 72