Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Listopad 2015

Magazyn fanów gitary

Jak łatwo zauważyć tematem przewodnim nowego numeru Gitarzysty jest angielski zespół, który w zasadzie zdefiniował heavy metal. Ironi powrócili z nowym, dwupłytowym albumem, a fani nie skomentowali tego mówiąc, że „skończyli się na Kill 'Em All”! Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, co było wystarczającym powodem, aby poprosić kolegę Murraya o rozmowę. A ponieważ Dave i Adrian są przyjaciółmi od 14 roku życia, kolegi Smitha także nie mogło tu zabraknąć. Kolejny band, który dopiero co wydał nowy krążek – Slayer – zdefiniował styl thrash metal. Z Kerry Kingiem oraz Gary Holtem rozmawiamy o graniu w cieniu śmierci Jeffa Hannemana... Andy James to postać bardzo dobrze znana gitarzystom ceniącym sprawność techniczną, którzy ucieszą się z ekskluzywnej lekcji z nim. Ze shredderem rozmawiamy o jego nowym zespole: Wearing Scars. W numerze także nawrócony na Les Paula Al Di Meola, Joe Satriani, Turbo oraz polska supergrupa Wieko, która zaatakowała rynek krążkiem „Błękitny Dym”. 17 testów i 9 lekcji to tylko wisienka na torcie :)

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Iron Maiden

Z okazji premiery pierwszego podwójnego albumu studyjnego Iron Maiden, rozmawiamy z Davem Murrayem o Stratocasterach, spontaniczności i... duszy oraz z Adrianem Smithem, który zdradził nam kilka ciekawych faktów dotyczących powstawania nowego albumu, stanu zdrowia Bruce’a i drogi jaką formacja musiała pokonać, aby znaleźć się w tym miejscu.

strona 24

Al Di Meola

Niewielu gitarzystów dzierży Les Paula z taką precyzją, jak król fusion. Dołączyliśmy do Ala Di Meoli, by dowiedzieć się, dlaczego rytm jest duszą stylu.

strona 38

Slayer

Pionierzy thrashu powracają z pierwszym albumem od śmierci gitarzysty założyciela: Jeffa Hannemana. Spotykamy się z nimi, aby poznać historię stojącą za najważniejszym metalowym albumem roku.

strona 44
Wojtek Pilichowski w Basiście

...a poza tym m.in.: Waldemar Kuleczka, Fender Standard Jaguar Bass, Ibanez Black Eagle 2609B, Washburn T12MR, Aguilar Chorusaurus...
26 dodatkowych stron

Fender American Vintage 59 Strat.

Zapoczątkowana na początku lat 80. seria American Vintage obejmuje klasyczne modele będące replikami gitar z pierwszych dwóch dekad działalności firmy. W obrębie Stratocastera są dostępne trzy podstawowe specyfikacje (z dodatkowymi wariantami różniącymi się szczegółami konstrukcji i wykończeniem) odpowiadające instrumentom z przełomowych roczników: 1956, 1959, 1965.

strona 72

Gibson Les Paul Studio 2015 Sprint Run

Rok 2015 to niewątpliwie bardzo ważna data dla Gibsona, związana z setną rocznicą urodzin znakomitego innowatora, który powołał do życia jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek gitarowych na świecie. Nie może więc dziwić, że amerykańska firma mocno odświeżyła ofertę i wprowadziła sporo istotnych zmian w nowych modelach.

 

strona 76

Ibanez KIKO10P

Ibanez ma w swojej ofercie kilkadziesiąt modeli sygnowanych przez najwyższej klasy artystów. W 2013 roku do tego grona dołączył brazylijski wirtuoz Kiko Loureiro, założyciel progresywnego, metalowego zespołu Angra, z którym japoński producent opracował dwa modele.

strona 80