Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Październik 2015

Magazyn fanów gitary

Larry Carlton – szara eminencja amerykańskich gitarzystów sesyjnych – którego frazy pojawiają się na niezliczonej ilości klasycznych płyt, w tym Steely Dan i Joni Mitchell. Co ciekawe znakomitą większość partii gitarowych zagrał na jednej gitarze. Na jakiej? O tym przeczytacie w październikowym numerze, w którym rozmawiamy także z Gusem G. (nie przegapcie klinik z jego udziałem na początku listopada!), Ronem Thalem (ex-gitarzystą solowym Guns'n'Roses), Brianem Setzerem (znanym także jako Mr. Gretsch) oraz gitarzystami Lamb Of God, Markiem Mortonem i Willie Adlerem. Oprócz nich, także w październiku, Wolf Spider (który wydał właśnie pierwszą po długiej przerwie płytę) oraz Daniel Kesler (dyrektor krakowskiej szkoły Guitarmanic i wiosłowy grupy Redemptor).

 

Ten miesiąc jest wyjątkowy, ponieważ specjalnie dla Was drukujemy trzy dodatkowe warsztaty gitarowe (nuty + audio): Ron Thal, Gus. G i Lamb Of God. W numerze także pierwsza z serii lekcji „ROCK” z polskim wirtuozem gitary, Tomkiem Andrzejewskim. Wrażeń więc nie brakuje. Zapraszamy!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Larry Carlton

"Z upływem lat zacząłem rozumieć, że trzeba zrobić pauzy pomiędzy frazami. Nie można zagadać całej przestrzeni. Pauza jest szansą, by w muzyce wydarzyło się coś fajnego..."

strona 28

Ron Thal

"My stanowimy to wszystkowidzące oko, które spogląda na wszystko. Mamy w swoich rękach moc inwigilowania i demaskowania wszystkiego oraz wszystkich..."

strona 34

Gus G

"Firewind charakteryzuje się europejskim brzmieniem. "Brand  New Revolution" nagrywałem z muzykami z Ameryki, więc ich osobowości wpłynęły na brzmienie tej płyty..."

strona 42
Marcin Pendowski
w Basiście

...a poza tym m.in.: Darek Budkiewicz, Ibanez SR5000, Aguilar DB 751 Head, Aguilar DB 212...
26 dodatkowych stron

Tombstone D-430E NAT

Na początku tego roku firma ESP Guitar Company kolejny raz udowodniła, że potrafi zaskakiwać. Na targach NAMM zaprezentowała bowiem nową markę instrumentów o nazwie Tombstone. Są to gitary akustyczne, a ściślej mówiąc, elektroakustyczne, które zostały wyposażone w preamp marki B-Band lub Fishman.

strona 64

FGN Mythic JMY-AL-M

Japońska firma Fujigen została powołana do życia w maju 1960 przez Yutakę Mimurę oraz Yuichiro Yokouchiego. Najpierw przedmiotem produkcji były gitary klasyczne, jednak dwa lata później firma zwróciła się ku gitarom elektrycznym.

 

strona 68

Gretsch G6120 Brian Setzer Nashville

Geneza instrumentów marki Gretsch sięga schyłku XIX w., kiedy niemiecki imigrant Friedrich Gretsch, krótko po przybyciu do Stanów Zjednoczonych, założył na Brooklynie firmę sygnowaną własnym nazwiskiem.

strona 72