Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Lipiec 2015

Magazyn fanów gitary

Pamiętacie album „Riding With The King” gdzie B.B. King & Eric Clapton raczyli nas swoimi gitarowymi nutami? W czerwcu na okładce gościliśmy nieodżałowanego Króla – czas więc na „Slowhanda”. Eric Clapton opowiada o byciu na rozdrożu, wielkiej życiowej inspiracji, duszy zaklętej w gitarze i pewnej Czarnulce, która odmieniła jego życie. Na deser serwujemy Wam analizę jego stylu gry wraz z kilkoma frazami do opanowania. W stylistycznym kontrapunkcie do bohatera okładki zdecydowanie stoi Steve Vai, który powraca z koncertowym DVD i przy tej okazji dał się skusić na kilka interesujących refleksji. Także w tym numerze zasiadamy do okrągłego stołu z czterema najbardziej szanowanymi metalowymi gitarzystami naszych czasów: Jamesem „Munky” Shafferem, Brianem „Head” Welchem, Jimem Rootem oraz Mickiem Thomsonem. To oczywiście nie koniec atrakcji. A jakie niespodzianki kryją się jeszcze w lipcowym wydaniu magazynu Gitarzysta? Przekonajcie się sami!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Eric Clapton

"Gitara taka jak Blackie trafia się raz w ciągu całego życia. Pierwszy koncert zagrałem na niej w 1973 roku. A potem grałem już na niej trasy koncertowe non stop przez dwanaście lat..."

strona 32

Steve Vai

"Zawsze wiedziałem, że pewnego dnia wydam bluesowy album. Blues to emocje ludzkiego doświadczenia, a to jest dla nas wszystkich wspólne. Zaczynam odczuwać presję czasu..."

strona 40

Korn vs. Slipknot

Rzucali w nas mnóstwem rzeczy. Podczas tamtej trasy grałem na scenie i nagle usłyszałem - "Bam!" Spojrzałem na scenę, gdzie leżał nóż wbity w mój sprzęt...

strona 46
Olo Walicki
w Basiście

...a poza tym m.in.: Vincent Price, Krzysztof Kmiecik, Ibanez BTB-33 Volo...
26 dodatkowych stron

Brian May Special

Brian May jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i oryginalnych gitarzystów tworzących historię rocka i całej muzyki pop wspólnie z zespołem Queen. To samo powiedzieć można o jego słynnej gitarze Red Special, która w rękach artysty przez dekady czarowała słuchaczy swoim unikalnym brzmieniem i nie mniej wyjątkowym designem.

strona 70

Fender American Custom Stratocaster

Historia firmy Fender zaczęła się w 1946 r. kiedy inżynier elektronik i wynalazca Leo Fender założył zakład, w którym naprawiał i budował radioodbiorniki.

 

strona 74

Ibanez UV71P

Ibanez Universe nieodłącznie kojarzony jest z najbardziej znanym endorserem japońskiej marki, Stevem Vaiem, dzięki któremu powstała pierwsza na świecie, seryjnie produkowana elektryczna gitara 7-strunowa. W 1990 roku światło dzienne ujrzały pierwsze modele - UV7 i UV77, chociaż już nieco wcześniej można było zobaczyć mistrza Vaia grającego na koncertach na prototypach słynnej siódemki.

strona 78