Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Marzec 2015

Magazyn fanów gitary

W październiku 2014 roku ukazała się autobiografia doświadczonego i zaprawionego w boju Joe Perry’ego – człowieka znanego ze swych bluesowych riffów oraz intensywnego życia w jednym z najsłynniejszych zespołów na świecie. Książka „Rocks: My Life In And Out Of Aerosmith” w rzetelny sposób przedstawia trwającą 45 lat przejażdżkę rollercoasterem, jaką wydaje się być historia grupy. Z bohaterem tej historii rozmawiamy w numerze marcowym Gitarzysty, w którym dowiecie się także, dlaczego Joe trzyma na okładce gitarę leworęczną.

 

Mocnym punktem tego wydania jest z pewnością wywiad z gigantem jazz-fusion Waynem Krantzem, który poruszył w nim kilka niezwykle istotnych kwestii, mogących odmienić Wasze spojrzenie na muzykę. Pozostali goście Gitarzysty to Joe Satriani, Joseph z zespołu IRA, J Mascis i Max Cavalera. Na deser zostawiamy unikalne zdjęcia gitary Fendera wycenionej na milion dolarów oraz foto-migawki z ostatnich targów NAMM z USA. Serdecznie polecam!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Joe Perry

"Slash może grać na tej gitarze, kiedy tylko zechce. Gibson wykonał jej kopie, więc w trasę biorę zwykle jedną z nich. Oryginalny instrument jest zbyt cenny..."

strona 34

Fotorelacja NAMM 2015

the market.W dniach 22-25 stycznia odbyły się najważniejsze branżowe targi sprzętowe: The Winter NAMM 2015. Motto tegorocznej edycji brzmiało: Resonate - expand your share of the market.

strona 40

Wayne Krantz

"Ćwiczenie było niemożliwością. Odbierałem je jako coś potwornie nudnego. Odkrycie, że z ćwiczenia mogę uczynić ogród kreatywności było interesujące..."

strona 54
Joanna Dudkowska
w Basiście

...a poza tym m.in.: Ibanez SR300B, Ashdown CTM15, Boss BB-1X Bass Driver...
26 dodatkowych stron

ESP E-II Mystique QM, ESP E-II ST-2FM Rosewood

Produkowane w Japonii instrumenty spod znaku E-II zapełniają lukę pomiędzy tańszymi gitarami LTD a modelami klasy premium marki ESP. W tym miesiącu sprawdzimy, co ciekawego dzieje się w tej linii produktów.

strona 70

Fender American Standard Stratocaster HSS Shawbucker

Gitary z serii American Standard, od dziesięcioleci są traktowane jako punkt odniesienia, swoisty "wzorzec metra", dla instrumentów typu Stratocaster. Zawsze wyznaczały cieszący się estymą poziom tak pod względem jakości wykorzystanych materiałów, jak wykonania, co razem przekłada się na brzmienie.

 

strona 74

Ibanez Prestige RC1320

Na rynku gitar elektrycznych, Ibanez przez wiele lat był kojarzony przede wszystkim z instrumentami "wyścigowymi" do rocka i metalu, tudzież z jazzowymi półpudłami używanymi przez takich mistrzów jak Pat Metheny, John Scofield czy George Benson.

strona 82